Trwa ładowanie...
d13530s
07-08-2008 01:05

Dziennikarze narażeni na represje, a ABW bezkarne

Dziennikarze, którzy dotrą do tajnych
informacji o nieprawidłowościach w działaniu służb specjalnych
bądź organów państwowych muszą liczyć się z prawnymi represjami.
Funkcjonariusze ABW, nawet łamiąc przepisy, mogą być spokojni -
twierdzi "Nasz Dziennik".

d13530s
d13530s

Szykany, jakie dotknęły dziennikarza Wojciecha Sumlińskiego, który dotarł do tajnych dokumentów wskazujących na sprzeczne z prawem działania funkcjonariuszy służb specjalnych, pokazują jak niezwykle wybiórczo traktowane jest prawo przez urzędników państwowych podległych Donaldowi Tuskowi i jak się je wykorzystuje do zwalczania i zastraszania "niepokornych" - czytamy w "Naszym Dzienniku"

Gazeta przypomina, że pracowników Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego obowiązuje ustawa o ochronie tajemnicy państwowej, tymczasem są oni nieraz autorami przecieków prasowych. "ND" wskazuje, że w sprawie tzw. afery laptopowej minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiakalski nie wydał polecenia sprawdzenia, kto stoi za przeciekami ze śledztwa.

Tymczasem, jak twierdzi dziennik, w sprawie laptopa Zbigniewa Ziobry (PiS) media zostały zalane, np. zdjęciami znajomej byłego ministra i jej psa, które znajdowały się na tym komputerze.

Według cytowanego na łamach dziennika posła PiS Andrzeja Dery, minister Ćwiąkalski nie dopełnił swoich obowiązków i naruszył przepisy, bo te zobowiązują go do wszczęcia postępowania w momencie, w którym zachodzi możliwość popełnienia przestępstwa.

"ND" twierdzi, że Ziobro otrzymał wezwanie na przesłuchanie w sprawie dotyczącej uszkodzenia służbowego laptopa. Poseł twierdzi, że wykorzysta to spotkanie do zadania pytania, dlaczego nie wszczęto postępowania w sprawie wycieku informacji.

d13530s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13530s
Więcej tematów