Trwa ładowanie...

Dziennikarz z Rosji szpiegiem? Decyzja polskich służb

Na listę osób niepożądanych w Polsce wpisano Rosjanina Jewgienija Reszetniewa. Wniosek w jego sprawie złożył kontrwywiad. Mężczyzna występował w naszym kraju jako dziennikarz.

Dziennikarz z Rosji szpiegiem? Decyzja polskich służbDziennikarz z Rosji szpiegiem? Decyzja polskich służbŹródło: Getty Images, fot: Vitaly Nevar
d1x82ra
d1x82ra

Na wniosek szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego Urząd ds. Cudzoziemców wpisał na listę osób niepożądanych w Polsce Rosjanina Jewgienija Reszetniewa - informuje Polsat News. Według stacji mężczyzna przedstawiał się jako reporter telewizji z Rosji.

Nasze służby kontrwywiadowcze miały stwierdzić, że jego działalność w Polsce nie jest związana tylko z pracą dziennikarza.

Z materiałów SKW - na które powołuje się Polsat News, wynika, że Jewgienij Reszetniew miał gromadzić informacje służące do rosyjskich działań przeciwko Polsce, w tym dezinformacyjnych.

Zobacz też: "Zbigniew Ziobro ich nie wybroni". Ryszard Kalisz mówi bez ogródek

Stacja wyjaśnia, że Służba Kontrwywiadu Wojskowego uznała działanie Rosjanina za zagrażające interesom Polski, ale również siłom sojuszniczym, które stacjonują w naszym kraju. 

d1x82ra

Na wniosek szefa SKW mężczyzna ma zakaz wjazdu na terytorium Polski przez 5 lat. Rosjanina objęto również zakazem wjazdu na teren państw strefy Schengen przez 3 lata.

Rosja. Wyjazdy dyplomatów po demonstracjach

Przypomnijmy: w lutym polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych uznało za persona non grata pracownika Konsulatu Generalnego Federacji Rosyjskiej w Poznaniu. To, zgodnie z zasadą wzajemności, odpowiedź na nieusprawiedliwione wydalenie przez rosyjskie MSZ polskiej dyplomatki - przekazał wówczas resort w komunikacie.

Chodzi o Agnieszkę Góralską, wicekonsul ds. polityczno-ekonomicznych z polskiej placówki w Sankt Petersburgu, której nakazano wyjazd z Rosji w związku z jej udziałem w demonstracjach przeciwko uwięzieniu Aleksieja Nawalnego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1x82ra
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1x82ra
Więcej tematów