Trwa ładowanie...
20-10-2014 23:38

Dziennikarz "Politico" odpowiada Radosławowi Sikorskiemu

Dziennikarz "Politico" broni swojego omówienia wywiadu z Radosławem Sikorskim. Powiedział, co powiedział, nie mam nic do dodania w tej sprawie - napisał na Twitterze Ben Judah, autor artykułu w znanym amerykańskim serwisie.

Dziennikarz "Politico" odpowiada Radosławowi SikorskiemuŹródło: WP.PL, fot: Łukasz Szełemej
db2nv5k
db2nv5k

Były szef polskiego MSZ miał między innymi powiedzieć, że Władimir Putin próbował namówić premiera Donalda Tuska do udziału w podziale Ukrainy.

Sam Radosław Sikorski nazwał publikację jego słów nadinterpretacją. Tłumaczy też, że nie autoryzował tej publikacji, chociaż w USA taka instytucja nie istnieje.

"Niestety, pan Sikorski powiedział, że nasz wywiad nie był 'autoryzowany'. Nie słyszałem o takim pojęciu, aż do dziś. Moja prośba o wywiad była jasna" - napisał na Twitterze Ben Judah. Dziennikarz skrytykował również tłumaczenia polskiego polityka o autoryzacji wywiadu. - Z tego co rozumiem, 'autoryzacja' wywiadu to polski system sprawdzania przez rozmówcę tekstu przed opublikowaniem. Ja tak nie działam - przekonywał Ben Judah.

Publicysta stwierdził, że nie rozumie zarzutu Sikorskiego o "nadintepretację". - Takich słów użył - skwitował Ben Judah.

db2nv5k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
db2nv5k
Więcej tematów