Trwa ładowanie...
16-06-2012 00:35

"Dziennik Polski": więźniowie chcą gier komputerowych

Krakowska Służba Więzienna rozpatruje rocznie około dwóch tysięcy skarg napływających od osadzonych za kratkami; rekordziści składają ich nawet kilkaset w ciągu roku. Więźniowie żalą się na jakość żywienia, niewygodne łóżka i... brak gier komputerowych - donosi "Dziennik Polski".

"Dziennik Polski": więźniowie chcą gier komputerowychŹródło: PAP, fot: Artur Reszko
d4fbl2i
d4fbl2i

W okręgu południowym (11 więzień w woj. małopolskim i świętokrzyskim) na 2 tys. skarg uzasadnionych było tylko dziewięć - podkreśla gazeta.

Jak wylicza Tomasz Wacławek, rzecznik Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Krakowie, większość z nich dotyczyła drobnych błędów, niewydania potwierdzenia korespondencji czy zbyt późnego uwzględnienia diety wegetariańskiej.

Ale więźniowie skarżą się na wszystko i to do wszystkich możliwych instytucji - od aresztów i więzień przez prokuratury, sądy, aż do Rzecznika Praw Obywatelskich. Przykładowo jeden z osadzonych twierdził, że oddziałowy ciągle go obserwuje i robi mu zdjęcia wszczepioną w oko kamerą; innemu zmniejszała się w nocy cela, a za dnia przeszkadzały mu gruchające za oknem gołębie.

d4fbl2i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fbl2i
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj