Trwa ładowanie...

#dzieńdobryWP Andrzej Zybertowicz: opozycji rośnie, gdy obóz rządzący popełnia błędy

Krążenie elit zostało zablokowane przez ostatnie osiem lat. Teraz ludzie, którzy przychodzą do urzędów uczą się i popełniają błędy - stwierdził w programie #dzieńdobry WP doradca prezydenta Andrzej Zybertowicz pytany o wyniki ostatnich sondaży opinii publicznej.

Share
#dzieńdobryWP Andrzej Zybertowicz: opozycji rośnie, gdy obóz rządzący popełnia błędyŹródło: WP.PL, fot: Andrzej Hulimka
d3v8x9k

Doradca prezydenta prof. Andrzej Zybertowicz stwierdził w programie #dzieńdobryWP, że podjęcie przez prezydenta Donalda Trumpa decyzji o ataku na bazę lotniczą w Syrii wydaje się być zgodne z "jego temperamentem, z temperamentem kogoś, kto jest gotowy działać".

- Między wypowiedziami polityków a ich działaniami jest duża rozbieżność - stwierdził, gdy prowadząca program zwróciła uwagę na wczorajszą wypowiedź Trumpa, że jego postrzeganie wojny w Syrii się zmienia. - Najbardziej niepokojące jest to, że w przypadku tego typu zdarzeń, nie wiadomo, czy jest to indywidualna reakcja, czy ciąg jakiegoś procesu. To dlatego w wielu krajach służby wywiadowcze zostały postawione w stan gotowości - dodał.

d3v8x9k

Doradca prezydenta stwierdził, że nie należy spodziewać się jakiegoś oficjalnego stanowiska prezydenta Andrzeja Dudy w tej sprawie, bo nie jest one potrzebne. Zapewnił jednak, że prezydent bacznie przygląda się sytuacji, jest w kontakcie z kierownictwem tajnych służb, by mieć pewność, że Polsce nie zagraża żadne niebezpieczeństwo, że sprawy nie wymkną się spod kontroli.

- Jednym z zagrożeń, które wiążą się z takim atakiem, jest mobilizacja środowisk terrorystycznych, które mając kłopoty z uderzeniem w cele dobrze chronione wybierają te mniej zabezpieczane - podkreślił prezydencki doradca. - Dlatego to nie jest sytuacja obojętna dla Polski.

Zyberowicz był także pytany o wyniki ostatnich sondaży opinii publicznej, według których rośnie poparcie dla partii opozycyjnych. - Zazwyczaj opozycji rosnie poparcie, gdy obóz rządzący popełnia błędy - stwierdził. Dopytywany o to, jakie to są błędy stwierdził, że dotyczą one "polityki narracyjnej".

Zdaniem socjologa PiS podczas kampanii wyborczej doskonale odczytywał nastroje społeczne, prowadził właściwą politykę, co sprawiło, że wygrał wybory. Teraz jednak popełnia błędy.

- Krążenie elit zostało zablokowane przez ostatnie osiem lat. Teraz ludzie, którzy przychodzą do urzędów uczą się i popełniają błędy - stwierdził.

Jego zdaniem za spadek poparcia dla PiS odpowiada także "operacja z Saryuszem-Wolskim", która była przeprowadzona "za późno".

d3v8x9k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3v8x9k
Więcej tematów