Trwa ładowanie...
d4d8wrl

Dzień sportu 2019 – 6 kwietnia świętem sportu na całym świecie. Jak obchodzony jest Światowy Dzień Sportu?

Światowy dzień sportu odbywa się zawsze 6 kwietnia. Z tej okazji w wielu miastach w Polsce oraz na całym świecie odbywa się wiele wydarzeń, których celem jest promowanie sportu i aktywności fizycznej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Światowy Dzień Sportu - 6 kwietnia 2019.
Światowy Dzień Sportu - 6 kwietnia 2019. (Shutterstock.com)
d4d8wrl

Dzień sportu 2019 – kto i kiedy ustanowił to święto?

Światowy Dzień Sportu to dość nowe święto. Ustanowiło je Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w sierpniu 2013 roku. Podjęto wówczas decyzję, że Światowy Dzień Sportu obchodzony będzie zawsze 6 kwietnia.

6 kwietnia nie jest datą przypadkową. Właśnie 6 kwietnia 1896 roku w Atenach rozpoczęły się pierwsze w epoce nowożytnej letnie igrzyska olimpijskie.

d4d8wrl

Dzień sportu 2019 – cele

ONZ ustanowiło Światowy Dzień Sportu, ponieważ zauważono, że sport ma znaczący wpływ na kreowanie i przestrzeganie praw człowieka. Sport ma również znaczący wpływ na rozwój społeczeństwa oraz gospodarki.

Światowy Dzień Sportu to również świetna okazja do promocji aktywności fizycznej. Nie ma chyba na świecie osoby, która nie słyszałaby, że sport to zdrowie. Podczas aktywności fizycznej nasz organizm wydziela endorfiny, czyli hormony szczęścia. Dodatkowo ruch bardzo dobrze wpływa na krążenie i ogólny stan zdrowia.

d4d8wrl

Podziel się opinią

Share

d4d8wrl

d4d8wrl
Więcej tematów