Trwa ładowanie...

Dzień Mężczyzny 2020. Panowie mogą świętować aż 4 razy w roku. Najbliższa okazja 10 marca

W polskiej tradycji coraz częściej obchodzonym świętem jest Dzień Mężczyzny. Historia tego święta związana jest z tradycją chrześcijańską. Warto wspomnieć, że panowie mogą świętować również w inne dni roku.

Dzień Mężczyzny 2020. Panowie mogą świętować aż 4 razy w roku. Najbliższa okazja 10 marcaŹródło: 123RF
d2dqijq
d2dqijq

W przeciwieństwie do Dnia Kobiet, Dzień Mężczyzny jest obchodzony przez nieliczne osoby. Panowie znacznie częściej świętują 30 września, czyli w Dzień Chłopaka.

Jednak nie każdy z panów chce na zawsze pozostać chłopakiem, dlatego Dzień Mężczyzny z każdym rokiem cieszy się coraz większą popularnością.

Dzień Mężczyzny 2020. Dlaczego 10 marca?

W Polskiej tradycji przyjęło się, że Dzień Mężczyzny obchodzony jest 10 marca. Data ta ma związek z obchodzonym tego dnia w kościele katolickim wspomnieniem 40 Świętych Męczenników z Sebasty. Mężczyźni wspominani w kościele zginęli w 320 roku, ponieważ nie chcieli oddawać czci bóstwom i wyrzec się Chrystusa.

Dzień Mężczyzny 2020. Panowie mogą świętować również w innych miesiącach

10 marca to nie jedyna data, w której obchodzony jest Dzień Mężczyzny. ONZ ustaliło datę tego święta na 19 listopada. W tym terminie świętują panowie m.in. w: Australii, Holandii, Indiach, Kanadzie, USA, RPA, Włoszech, Wielkiej Brytanii.

d2dqijq

W krajach byłego ZSRR przyjęło się, że Dzień Mężczyzny obchodzony jest 23 lutego. Genezą tego święta był obchodzony w ZSRR Dzień Armii Czerwonej i Marynarki Wojennej (w Rosji jest to Dzień Obrońcy Ojczyzny). Oficjalnie lub nieoficjalnie w lutym świętują mężczyźni w: Armenii, Estonii, Kazachstanie, Łotwie i na Ukrainie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: "Znalazła się w trudnej roli". Europosłanka PiS tłumaczy Agatę Kornhauser-Dudę

d2dqijq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dqijq
Więcej tematów