Trwa ładowanie...
dbmcf7r

Dzień Mężczyzny 2020. Panowie mogą świętować aż 4 razy w roku. Najbliższa okazja 10 marca

W polskiej tradycji coraz częściej obchodzonym świętem jest Dzień Mężczyzny. Historia tego święta związana jest z tradycją chrześcijańską. Warto wspomnieć, że panowie mogą świętować również w inne dni roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dzień Mężczyzny 2020. Jaka jest historia tego święta?
Dzień Mężczyzny 2020. Jaka jest historia tego święta? (123RF)
dbmcf7r

W przeciwieństwie do Dnia Kobiet, Dzień Mężczyzny jest obchodzony przez nieliczne osoby. Panowie znacznie częściej świętują 30 września, czyli w Dzień Chłopaka.

Jednak nie każdy z panów chce na zawsze pozostać chłopakiem, dlatego Dzień Mężczyzny z każdym rokiem cieszy się coraz większą popularnością.

Dzień Mężczyzny 2020. Dlaczego 10 marca?

W Polskiej tradycji przyjęło się, że Dzień Mężczyzny obchodzony jest 10 marca. Data ta ma związek z obchodzonym tego dnia w kościele katolickim wspomnieniem 40 Świętych Męczenników z Sebasty. Mężczyźni wspominani w kościele zginęli w 320 roku, ponieważ nie chcieli oddawać czci bóstwom i wyrzec się Chrystusa.

dbmcf7r

Dzień Mężczyzny 2020. Panowie mogą świętować również w innych miesiącach

10 marca to nie jedyna data, w której obchodzony jest Dzień Mężczyzny. ONZ ustaliło datę tego święta na 19 listopada. W tym terminie świętują panowie m.in. w: Australii, Holandii, Indiach, Kanadzie, USA, RPA, Włoszech, Wielkiej Brytanii.

W krajach byłego ZSRR przyjęło się, że Dzień Mężczyzny obchodzony jest 23 lutego. Genezą tego święta był obchodzony w ZSRR Dzień Armii Czerwonej i Marynarki Wojennej (w Rosji jest to Dzień Obrońcy Ojczyzny). Oficjalnie lub nieoficjalnie w lutym świętują mężczyźni w: Armenii, Estonii, Kazachstanie, Łotwie i na Ukrainie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dbmcf7r

Zobacz też: "Znalazła się w trudnej roli". Europosłanka PiS tłumaczy Agatę Kornhauser-Dudę

dbmcf7r

Podziel się opinią

Share
dbmcf7r
dbmcf7r
Więcej tematów