Trwa ładowanie...

Dzień chłopaka. Kiedy wypada? W jaki dzień świętujemy Dzień Chłopaka w 2022 roku?

Jak co roku 30 września obchodzony jest w Polsce Dzień Chłopaka. Święto to nie jest oficjalną uroczystością, jednak jest celebrowane przez wiele osób. Kiedy dokładnie wypada w 2022 roku i czym różni się od Dnia Mężczyzny?

W Polsce Dzień Chłopaka obchodzony jest 30 września. W Polsce Dzień Chłopaka obchodzony jest 30 września. Źródło: Pixabay
d334d6n
d334d6n

W 2022 roku Dzień Chłopaka obchodzony będzie w piątek. Chociaż nie jest to święto oficjalne, w Polsce cieszy się dużą popularnością. W szkołach i przedszkolach z tej okazji organizowane są różne uroczystości, zaś w sklepach pojawiają się specjalne oferty dedykowane dla płci męskiej. Dzień Chłopaka nie jest jednak aż tak rozpowszechniony jak Dzień Kobiet, który co roku obchodzony jest 8 marca. Symbolem tego święta są tulipany.

Dzień Chłopaka. Kiedy wypada w Polsce i innych krajach?

Dzień Chłopaka w Polsce świętowany jest corocznie 30 września. Uroczystość ta jest ważnym dniem w roku i okazją do podarowania prezentów i złożenia życzeń. W tym dniu obdarowywani są przede wszystkim nastolatkowie. Dla dorosłych mężczyzn ważniejszą uroczystością jest Dzień Mężczyzny. Chociaż święto to nie jest jeszcze aż tak spopularyzowane w Polsce.

W Wielkiej Brytanii Dzień Chłopaka świętowany jest 5 kwietnia, zaś w Kanadzie jest to 25 listopada. W Norwegii przypada na 7 października. Na Malcie obchodzony jest 7 lutego. Najdłuższą tradycję ma święto obchodzone w Japonii. Dzień Chłopaka jest tam celebrowany już od VI w n.e. Od 1948 roku został zamieniony na ogólne święto dzieci. W tej formie jest świętowany do dziś i co roku wypada 5 maja.

d334d6n

Z kolei Międzynarodowy Dzień Mężczyzn został ustanowiony na 19 listopada. W tym dniu uroczystości odbywają się w ponad 80 krajach. Wśród nich są m.in.: Holandia i Stany Zjednoczone.

Dzień Chłopaka a Dzień Mężczyzny

W Polsce Dzień Chłopaka obchodzony jest 30 września. W tym roku wypada w piątek. Z kolei Dzień Mężczyzny świętowany jest dwa dni po Dniu Kobiet, czyli 10 marca. W 2023 roku będzie celebrowany również w piątek. Oba święta różnią się przede wszystkim tym, że Dzień Chłopaka świętowany jest głównie przez nastolatków, natomiast Dzień Mężczyzny jest obchodzony głównie przez dorosłych mężczyzn. 

Dzień Chłopaka. Oto czego im życzymy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d334d6n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d334d6n
Więcej tematów