Trwa ładowanie...
d3cnnrr

Dzień Chłopaka 2019 zbliża się wielkimi krokami. Sprawdź, kiedy dokładnie wypada to święto

Dzień Chłopaka 2019 zbliża się wielkimi krokami. Sprawdź, kiedy dokładnie obchodzimy to święto i czym różni się od Dnia Mężczyzny.
Share
Dzień Chłopaka 2019 zbliża się wielkimi krokami. Sprawdź, kiedy dokładnie wypada to święto
Dzień Chłopaka 2019 zbliża się wielkimi krokami. Sprawdź, kiedy dokładnie wypada to świętoŹródło: iStock.com
d3cnnrr

Dzień Chłopaka 2019

Nie wszyscy wiedzą, że Dzień Chłopaka, w odróżnieniu od Dnia Ojca, Dnia Matki czy Dnia Kobiet, nie jest oficjalnie przyjętym świętem, a co za tym idzie, nie jest zaznaczone na większości kalendarzy. To święto zwyczajowe, które nie zostało w żaden sposób ustanowione i chociaż nie jest świętem międzynarodowym, ma swoje odpowiedniki w wielu krajach. W Polsce Dzień Chłopaka obchodzimy 30 września, ale przykładowo w Kanadzie jest to 25 listopada, w Indiach i Meksyku 19 listopada, w Norwegii 7 października, a w Japonii 5 maja.

Dzień Chłopaka a Dzień Mężczyzny

Należy zaznaczyć, że w Polsce obchodzimy także inne święta poświęcone mężczyznom. Jest to przypadający na 22 stycznia Dzień Dziadka, ustanowiony 23 czerwca Dzień Ojca oraz obchodzony 10 marca Dzień Mężczyzny. W przeciwieństwie do Dnia Chłopaka, Dzień Mężczyzn jest już oficjalnie zapisanym w kalendarzu świętem. Tego dnia w Kościele katolickim obchodzone jest także wspomnienie 40 Świętych Męczenników z Sebasty. Mimo to, w Polsce częściej celebrowany jest Dzień Chłopaka, cieszący się największą popularnością wśród młodzieży. Wówczas dziewczyny składają kolegom życzenia i wręczają im drobne upominki. W szkołach z tej okazji często organizowane są różnego rodzaju gry, zabawy oraz konkursy.

d3cnnrr

Podziel się opinią

Share
d3cnnrr
d3cnnrr
Więcej tematów