Trwa ładowanie...

Dzień Babci 2019 – kiedy i dlaczego go obchodzimy? Jakie prezenty kupić na Dzień Babci?

Dzień Babci będziemy obchodzić za kilka dni. Wtedy będziemy chcieli wręczyć naszym babciom prezenty i złożyć życzenia. Jednak nie wszyscy mają jeszcze pomysł na upominek oraz nie wiedzą, skąd się wzięło to święto. Dlatego uzupełniamy tę wiedzę oraz podajemy kilka pomysłów na prezent.

Share
Dzień Babci 2019 – kiedy i dlaczego go obchodzimy? Jakie prezenty kupić na Dzień Babci?
Źródło: 123RF
d413aj9

Dzień Babci 2019 – dlaczego obchodzimy to święto? Kiedy jest Dzień Babci?

Dzień Babci wywodzi się z czasów PRL. Pierwszy raz o Dniu Babci napisał magazyn „Kobieta i Życie” w 1964 roku. Tropem redaktorów czasopisma poszła gazeta „Express Poznański”. Dwa lata później Dzień Babci został oficjalnie uznany jako święto.

Tego dnia możemy naszym babciom podziękować za wkład i poświęcenie w wychowanie naszych rodziców oraz pomoc w naszym wychowaniu.

d413aj9

Dzień Babci to święto nieruchome, obchodzimy je co roku 21 stycznia. W 2019 roku wypadnie w najbliższy poniedziałek.

Dzień Babci 2019 – pomysły na prezenty

Na Dzień Babci, oprócz laurek z życzeniami, wręczamy różne prezenty. Skromnym, ale bardzo ładnym podarkiem, mogą być kwiaty lub czekoladki. Babcie docenią też własnoręcznie robione prezenty lub wypieki (ciasta, chleby).

Dobrym prezentem będą zdjęcia rodzinne lub samych wnuków oprawione w ładną ramkę lub album rodzinny.

W prezentach na Dzień Babci warto mierzyć w zainteresowania i hobby naszych babć i kupić coś z nim związanego, np. zestaw narzędzi do szydełkowania lub pracy w ogrodzie, książkę (najlepiej z ulubionego gatunku literackiego), płytę muzyczną (najlepiej ulubionego artysty), bilety do teatru lub opery czy też wykupioną ofertę wakacyjną.

Nieco droższym, ale bardzo eleganckim prezentem na Dzień Babci byłaby biżuteria: łańcuszki, kolczyki lub pierścionki.

d413aj9

Podziel się opinią

Share
d413aj9
d413aj9
Więcej tematów