Trwa ładowanie...
d16jmx1

#dziejesiewpolsce: Sprawdź, czy będziemy w Twojej okolicy

Co dzieje się w Polsce? Na to pytanie odpowiedzi szukają reporterzy Wirtualnej Polski, Karolina Rogaska i Patryk Osowski. W tym tygodniu pojawią się w pięciu miejscach, gdzie porozmawiają z mieszkańcami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przez pięć dni odwiedzimy te miasta i wsie
Przez pięć dni odwiedzimy te miasta i wsie (WP.PL)
d16jmx1

W poniedziałek jesteśmy w Kleszczowie
To najbogatsza gmina w Polsce (darmowy basen dla wszystkich, dofinansowanie dla mieszkańców do rachunków za prąd, wodę itp.). A wszystko dzięki "największej dziurze w ziemi w tej części Europy", czyli dochodowej i spektakularnie wyglądającej kopalni węgla brunatnego.

We wtorek odwiedzimy Przeciszów i Zator
Są tu takie atrakcje, jak park wodny Energylandia i Zatorland, gdzie w weekendy regularnie przyjeżdżają tysiące osób.
W Przeciszowie padł też rekord 500+ (15 dzieci, w tym 12 uprawnionych - w sumie 6 tys. zł miesięcznie).

Środa - Radom
O tym mieście krążą już legendy. Ale to nie tylko "chytra baba z Radomia", jeśli to macie na myśli. Zresztą, przekonajcie się sami.

W czwartek będziemy w Chełmie
Miasto na granicy Polski-Białorusi-Ukrainy. Zapytamy mieszkańców między innymi o ich relacje z imigrantami (czy Polska powinna podporządkować się żądaniom UE w tej sprawie).

Piątek - Kaczyn Stary
Ta mała wieś, była kiedyś własnością rodu Kaczyńskich herbu Pomian. Stąd pochodzili przodkowie Lecha i Jarosława Kaczyńskich. Dziś blisko połowa mieszkańców ma na nazwisko Kaczyński. W wyborach PiS zbobył tu ponad 70 proc. głosów.

Ruszamy z akcją Moja Polska - pokażcie nam, co Was w niej zachwyca, a co irytuje.
Prześlijcie nam zdjęcia lub filmik, które coś mówią o naszym kraju i pokazują, jak się zmienia. Polska z Waszej perspektywy - czekamy na dziejesie@wp.pl

Przesyłając zdjęcie lub filmik potwierdzasz, że jesteś jego autorem i zgadzasz się na jego wykorzystanie na portalu Wirtualna Polska, naszych profilach na Facebooku i Instagramie oraz w Telewizji WP, jak również, że wszystkie osoby utrwalone w tych materiałach wyraziły zgodę na takie wykorzystanie.

d16jmx1

Podziel się opinią

Share

d16jmx1

d16jmx1
Więcej tematów