Trwa ładowanie...
d1zm8kb

#dziejesięnażywo Zmiany w kwocie wolnej od podatku. Gościem Kamili Biedrzyckiej-Osicy będzie Jacek Rostowski

Dziś o godz. 9.00 w #dziejesięnażywo: Będą zmiany w kwocie wolnej od podatku. Prezydent w ekspresowym tempie podpisał nowelę do ustawy o PIT, CIT i ordynacji podatkowej. O konsekwencjach tej decyzji dla naszych kieszeni, budżetu państwa ale też skutkach politycznych porozmawiamy z byłym wicepremierem i ministrem finansów Jackiem Rostowskim. Rozmowę poprowadzi Kamila Biedrzycka-Osica.
Share
d1zm8kb

Poza tym w programie: Józef Pinior, zasłużony działacz opozycji i były senator PO aresztowany przez CBA. Piniorowi postawiono zarzuty korupcji i płatnej protekcji. Czy jego sprawa będzie kolejną "sprawą Barbary Blidy"? M.in. o tym publicyści Jacek Żakowski i Bogusław Chrabota.

Maluchem przez Azję - to kolejny projekt podróżnika Arkadego Fiedlera. Tym razem podróżnik w swoim "Maluchu", którym zjeździł już pół świata, przejechał z podpoznańskiego Puszczykowa do Władywostoku, po drodze odwiedzając Turcję, Gruzję, Kazachstan i Azerbejdżan. O tej niezwykłej podróży ale też o swojej pasji do wiernego Fiata 126p opowie już dziś w #dziejesięnażywo.

d1zm8kb

Dominik przez rok walczył z anoreksją. Przy 176 cm wzrostu ważył 49 kg. W krytycznym dla niego momencie, podjął walkę z chorobą. Przy ogromnym wsparciu rodziny, przyjaciół, ale i nowej pasji, jaką stało się bieganie, udało mu się przezwyciężyć anoreksję. U nas Dominik i jego dziewczyna opowiedzą swoją historię.

Na koniec pierwszej części programu połączymy się reporterką Telewizji WP Agnieszką Kopacz, która w warszawskim ZOO sprawdzi jak do tegorocznej zimy przygotowują się mieszkające tam zwierzęta.

LIFESTYLE

W drugiej części programu, którą poprowadzą Katarzyna Krupa i Kamila Biedrzycka-Osica: Czy wierzymy we wróżby i zabobony? Dlaczego Polacy chcą wiedzieć jaka czeka ich przyszłość? Czy nasza religijność ma wpływ na zainteresowanie przepowiedniami? O tym porozmawiamy z astrolożką Mirosławą Krogulską.

d1zm8kb

Jak bawić się z niemowlakiem? Kiedy jest odpowiedni czas na zabawę? Doradzimy rodzicom, w jaki sposób wspierać kreatywnie rozwój małego dziecka - porozmawiamy o tym z dr Justyną Korzeniewską, psychologiem.

Przedstawiamy także historię Grzegorza Krzyżewskiego, który od 20 lat podróżuje autostopem - nie tylko po Warszawie, ale także po Polsce i za granicą. Wyposażony w specjalne karteczki z nazwami miast oraz strzałkę, pokonuje rocznie dziesiątki kilometrów. Dlaczego wybrał taki sposób podróżowania? O tym w reportażu Karoliny Jakobsche.

"Po co wolność?" - to tytuł najnowszego filmu przedstawiającego historię kultowego Jarocina. Czym był, czym jest? Film wchodzi do kin 2 grudnia, u nas rozmowa z reżyserem filmu - Leszkiem Gnoińskim.

Fresh Faces - konkurs dla nowych twarzy modelingu. Jak wyglądają kulisy pracy modelki? Na jaką karierę można liczyć? Czy taka praca oznacza wyrzeczenia? W naszym studiu zwyciężczyni tegorocznej edycji, jurorka i organizatorka Maggie Haese i Alexa Łuczak - ambasadorka konkursu, modelka.

oprac. Natalia Durman

d1zm8kb

Podziel się opinią

Share
d1zm8kb
d1zm8kb
Więcej tematów