Trwa ładowanie...
d4anww7
#dziejesienazywo Marek Jakubiak o aborcji: jest kompromis, nie ma potrzeby grzebania przy temacie

#dziejesienazywo Marek Jakubiak o aborcji: jest kompromis, nie ma potrzeby grzebania przy temacie

- Czy Kukiz'15 poprze uchwałę PO, mówiącą o tym, by nie ruszać kompromisu aborcyjnego? - pytał Jacek Żakowski w #dziejesienazywo. - Najprawdopodobniej tak. Choć u nas, jak zazwyczaj, będzie wolność sumienia. W rozmowach, w których ja biorę udział w Kukiz'15, wydaje się jednak, że tonacja jest taka, iż jest zawarty kompromis i nie ma potrzeby grzebania przy tym temacie - mówił poseł Kukiz'15 Marek Jakubiak.
Share
d4anww7

- PO uważa, że to będzie dobre paliwo polityczne. No nie, na temat nie powinniśmy rozmawiać w sporze politycznym. Nie chcę żebyśmy rozmawiali tak, jak proponuje PO i Nowoczesna - najpierw teza, warunek, a dopiero później siadamy do stołu. Nie, usiądźmy do stołu i rozmawiajmy, a nie rozmawiajmy z tezami - mówił z kolei marszałek Senatu Stanisław Karczewski (PiS).

W jego ocenie, pokazuje to "wielką obłudę posłów i senatorów PO". - Pan już o tej uchwale wie, a ja, jako marszałek, jeszcze o niej nie wiem. Czyli oni najpierw przychodzą do mediów po to, by to nagłośnić. Do mnie nie przyszli. Czyli nie chcą kompromisu - stwierdził.

d4anww7

- Chcą tego, który jest - zaznaczył prowadzący program, Jacek Żakowski.

- Chcą walki politycznej. Myślą, że to będzie dla nich paliwo polityczne (...) Od razu stawiają warunek - ma być tak, jak my chcemy - mówił Karczewski, po czym dodał: - Ja mogę powiedzieć to, co mówiliśmy zawsze, że każdy projekt obywatelski przyjmiemy do rozważenia.

Karczewski zapewnił, że PiS nigdy nie zrobi tego, co "robiła zwyczajowo PO - odrzucała projekty obywatelskie do kosza". - Więcej szacunku dla projektów obywatelskich, bo PO w swojej nazwie ma obywatelska. Niech nie zapomina, że to jest Platforma, ale była kiedyś też Obywatelska. Więc jeśli jest obywatelski projekt, to trzeba usiąść, pomyśleć. PO obywatelskość wyrzuciła i wszystkie ustawy obywatelskie wrzucała do niszczarki - dodał marszałek Senatu.

d4anww7

Podziel się opinią

Share
d4anww7
d4anww7
Więcej tematów