Trwa ładowanie...
dff5ghq
#dziejesięnażywo Hanna Gronkiewicz-Waltz o zatrzymaniu Józefa Piniora: jestem bardzo poruszona

#dziejesięnażywo Hanna Gronkiewicz-Waltz o zatrzymaniu Józefa Piniora: jestem bardzo poruszona

- Jestem bardzo poruszona potraktowaniem Józefa Piniora. Łzy stanęły mi w oczach, gdy zobaczyłam jak Karol Modzelewski i Henryk Wujec znów siedzą na ławce w sądzie, czekając na swojego przyjaciela - mówiła prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz w #dziejesięnażywo. Legendarny działacz opozycji został we wtorek zatrzymany przez CBA. Usłyszał m.in. zarzut przyjmowania pieniędzy w zamian za obietnicę załatwienia spraw w instytucjach państwowych i samorządowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dff5ghq

W piątek prokuratura odwołała się od czwartkowej decyzji sądu w sprawie pozostawienia Piniora na wolności. Sąd nie wyraził zgody na tymczasowe aresztowanie działacza, podejrzewanego o przestępstwa korupcyjne.

- Jest zamach na samorządność, na organizacje pozarządowe. Dziennikarzy też nie będzie tam, gdzie przyzwyczaili się być przez ostatnie 26 lat w Sejmie. To jest zmierzanie do systemu autorytarnego - właściwie on już jest. Dziś jest ustawa o zgromadzeniach, wszedł abonament na zgromadzenia obywatelskie - kontynuowała Gronkiewicz-Waltz w #dziejesięnażywo.

dff5ghq

Podziel się opinią

Share

dff5ghq

dff5ghq
Więcej tematów