Trwa ładowanie...
dsfxatu
dsfxatu

#dziejesienazywo: Dlaczego warto zostać dawcą szpiku?

- W naszej bazie, odkąd działamy, zarejestrowało się 787 tys. potencjalnych dawców szpiku - mówi Wojciech Niewinowski z fundacji DKMS. On i Julia Walczak opowiadali w programie #dziejesienazywo Wirtualnej Polski o tym, dlaczego warto być dawcą szpiku kostnego i jak zarejestrować się w bazie zrzeszającej takie osoby. Oprócz tego wspominali swoje historie związane z tzw. genetycznymi bliźniakami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dsfxatu

- Zarejestrowałam się w bazie DKMS i tak naprawdę nie spodziewałam się, że kiedyś przyjdzie ten dzień, że to ja będę mogła komuś pomóc. Bardzo się cieszę, że dostałam ten telefon, to było coś wspaniałego - opowiadała Julia Walczak, która przekazała swój szpik chorej na białaczkę Agnieszce.

Jak mówił Wojciech Niewinowski, zarejestrować w bazie fundacji DKMS można najłatwiej poprzez internet, podając swoje imię, nazwisko i adres. - Wtedy wysyłany jest pakiet rejestracyjny. Potem za pomocą patyczków można pobrać wymaz z wewnętrznej strony policzka, wypełnić formularz rejestracyjny i wysłać kopertę z powrotem. Taka osoba będzie zarejestrowana po około 3 miesiącach - powiedział.

dsfxatu

Podziel się opinią

Share
dsfxatu
dsfxatu
Więcej tematów