Trwa ładowanie...
d42kbc2

#dziejesięnażywo: Czy kolejne ekshumacje są niezbędne oraz kto korzysta nich politycznie

Kolejna ekshumacja smoleńska. Już w czwartek śledczy ponownie zbadają ciało Tomasza Merty. Ekshumacje trwają pomimo, że już wyniki pierwszej z nich potwierdziły, że TU-154 rozbił się w katastrofie lotniczej. W #dziejesięnażywo rozmowa z Michałem Wójcikiem z PiS i Katarzyną Lubnauer z Nowoczesnej m.in. o tym, czy ekshumacje są rzeczywiście niezbędne i kto korzysta na nich politycznie.
Share
d42kbc2

- Wiemy już, że poprzednie ekshumacje wykazały uszkodzenia wielonarządowe, czyli wynik katastrofy lotniczej - mówiła Katarzyna Lubnauer w programie #dziejesienazywo. Dla mnie pierwsze ekshumacje pokazały, że prokuratura nie ma żadnego powodu żeby przeprowadzać ponowne ekshumacje. Jeżeli jest prawdą, że można na podstawie tej ekshumacji stwierdzić, że samolot wylądował na kołach, to potwierdziło się to wszystko, co wiedzieliśmy - dodała posłanka Nowoczesnej.

- PiS prowadzi narrację, że prokuratura musiała, a wiemy, że prokuratura mogła. Jeżeli chciała, to miała prawo - mówiła dalej posłanka. - Nie mam żadnych wątpliwości, że prowadzi to do podsycania mitu smoleńskiego - kontynuowała Lubnauer. - Niestety PiS wpadło w pułapkę kłamstwa smoleńskiego, co potwierdza najnowszy sondaż. Nie chodzi o wyjaśnianie czegokolwiek, tylko o podtrzymywanie mitu smoleńskiego.

d42kbc2

Podziel się opinią

Share
d42kbc2
d42kbc2
Więcej tematów