Trwa ładowanie...
d3bx4qm

Dziecko zmarło na sepsę. Sprawa w prokuraturze

Do prokuratury trafiło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w związku ze śmiercią czterolatka. Chłopiec zmarł, mimo że matka, po zauważeniu niepokojących objawów, zabrała go do lekarza. Doktor nie rozpoznała sepsy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dziecko zmarło na sepsę. Sprawa w prokuraturze
(WP, Fot: Zenon Kubiak)
d3bx4qm

- Na chwilę obecną nie wynika, żeby pani doktor popełniła jakiś błąd. W jej opinii ta plamka nie była sepsą. Potwierdzi to jeszcze sekcja zwłok - powiedział w rozmowie z TVN24 Krzysztof Bestwina, dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Gnieźnie, na które trafił czteroletni Nikodem.

Plamka, która miała być symptomem rozpoznanej później sepsy, została przez lekarkę opisana jako "ślad po uderzeniu". Dziecko trafiło do lekarki po tym, jak w niedzielę po południu jego babcia, u której przebywał, zaalarmowała rodziców.

- Mama zadzwoniła, że mały cały się trzęsie i ma gorączkę. Pojechaliśmy z nim na pogotowie. Był osłabiony, nie mógł chodzić - powiedziała w rozmowie z TVN24 Agnieszka Szczepankiewicz z Trzemeszna, mama Nikodema.

d3bx4qm

Lekarka przepisała leki przeciwgorączkowe i zaleciła wrócić, jeśli dziecko bardziej się "wysypie". Gdy ok. godz. 23 na skórze dziecka pokazały się kolejne plamki, matka wróciła z nim na pogotowie. Tym razem rozpoznano sepsę. Dziecko zmarło ok. godz. 1 w nocy.

W szpitalu trwa postępowanie wyjaśniające sprawę. Bestwina podkreśla, że lekarka, która badała chłopca, miała wcześniej kontakt z podobnymi przypadkami, w związku z czym "nie ma możliwości, żeby nie rozpoznała tego (objawu - red.)".

Dyrektor pogotowia dodaje, że agresywna odmiana sepsy, która zaatakowała organizm chłopca, nie jest łatwa do rozpoznania, ponieważ początkowo ma charakter "zwykłej grypy".

Prokuratura zabezpieczyła dokumentację z pogotowia oraz szpitala, zleciła sekcję zwłok i przesłuchała matkę chłopca.

d3bx4qm

Podziel się opinią

Share

d3bx4qm

d3bx4qm
Więcej tematów