Działo się w nocy. USA zdecydowały ws. nowej broni dla Ukrainy
Wydarzyło się, gdy spałeś. Oto, co odnotowały światowe agencje w nocy z wtorku na środę.
- Administracja USA ogłosi w piątek nowy pakiet broni dla Ukrainy, wart 125 mln dolarów i zawierający dodatkowe rakiety do systemów obrony powietrznej i HIMARS oraz systemy przeciwdronowe - podała agencja AP, powołując się na przedstawicieli Pentagonu. Nowy pakiet uzbrojenia ma zawierać rakiety obrony powietrznej i systemów artylerii rakietowej HIMARS, Javeliny i inne pociski przeciwpancerne, systemy przeciwdronowe i do walki radioelektronicznej, wozy opancerzone i amunicję artyleryjską. Do ogłoszenia ma dojść w piątek, w przeddzień ukraińskiego święta niepodległości.
- - W imieniu wszystkich Amerykanów przyjmuję nominację, by zostać prezydentem Stanów Zjednoczonych Ameryki - powiedziała w czwartek wiceprezydent Kamala Harris w przemówieniu na konwencji wyborczej demokratów w Chicago. Obiecała, że zostanie prezydentem wszystkich Amerykanów.
- Premier Indii Narendra Modi zaprosił szefa polskiego rządu Donalda Tuska do odwiedzenia Indii - napisano we wspólnym polsko-indyjskim oświadczeniu wydanym po czwartkowym spotkaniu obu polityków w Warszawie.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Zobacz też: Kto kandydatem na prezydenta Warszawy za Trzaskowskiego? Padło nazwisko
- Bart De Wever złożył w czwartek rezygnację ze stanowiska formatora - czyli polityka wybieranego przez głowę państwa do sformowania rządu koalicyjnego po wyborach w Belgii - podczas konsultacji w Pałacu Królewskim w Brukseli. Król Belgii Filip przyjął rezygnację - podała agencja Belga.
- Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) USA zatwierdziła w czwartek zaktualizowane szczepionki przeciwko COVID wyprodukowane przez firmy Pfizer i Moderna. Jak podało CNBC, preparaty będą dostępne dla Amerykanów w nadchodzących dniach w obliczu letniego wzrostu zachorowań na chorobę wywołaną wirusem.
- Sąd Najwyższy Wenezueli, kontrolowany przez reżim w Caracas, zatwierdził w czwartek oficjalne wyniki lipcowych wyborów prezydenckich, według których zwyciężył Nicolas Maduro. Jego rywal Edmundo Gonzalez Urrutia, który zdaniem opozycji wygrał wybory, odrzucił to orzeczenie.
Przeczytaj również:
WP Wiadomości na:
Wyłączono komentarze
Sekcja komentarzy coraz częściej staje się celem farm trolli. Dlatego, w poczuciu odpowiedzialności za ochronę przed dezinformacją, zdecydowaliśmy się wyłączyć możliwość komentowania pod tym artykułem.
Redakcja Wirtualnej Polski