Trwa ładowanie...
05-04-2016 16:05

Działacze wrocławskiej PO chcą się odwołać od decyzji ws. rozwiązania struktur partii

• Poseł PO Michał Jaros: decyzja bez podstaw statutowych i politycznych
• To były p.o. przewodniczącego partii w stolicy Dolnego Śląska
• Zarząd PO rozwiązał struktury we Wrocławiu i Jeleniej Górze w marcu

Działacze wrocławskiej PO chcą się odwołać od decyzji ws. rozwiązania struktur partiiŹródło: WP
d3u6ay5
d3u6ay5

- Będziemy się od tej decyzji odwoływać do zarządu krajowego" - zapowiedział Jaros na konferencji prasowej. Jak dodał, odwołanie w sprawie rozwiązania struktur regionalnych ma również złożyć były przewodniczący dolnośląskiej PO Jacek Protasiewicz, a w sprawie struktury w Jeleniej Górze odwoływać się zamierzają tamtejsi działacze.

Jaros podkreślił, że do tej pory nie otrzymał uchwały zarządu krajowego o rozwiązaniu struktur partii. - Nie mieliśmy też możliwości odniesienia się do audytu, który został przeprowadzony w bardzo krótkim czasie i który miał być podstawą do decyzji o rozwiązaniu struktur - dodał poseł.

Po rozwiązaniu dolnośląskich struktur PO komisarzem w regionie został europoseł Bogdan Zdrojewski. Zapowiedział on rozmowy i mediacje z działaczami PO w sejmiku dolnośląskim i w terenie. Nie udało mu się jednak zapobiec rozpadowi koalicji w sejmiku i cześć radnych PO z marszałkiem województwa Cezarym Przybylskim na czele przeszła do nowopowołanego klubu Bezpartyjni Samorządowcy. Tym samym PO utraciła władzę w województwie i znalazła się wraz z PiS w opozycji.

Wrocławscy działacze PO, którzy zapowiedzieli odwołanie się od decyzji zarządu krajowego o rozwiązaniu struktur, to przede wszystkim wrocławscy radni. PO nadal tworzy koalicję w Radzie Miejskiej Wrocławia z radnymi prezydenta tego miasta Rafał Dutkiewicza.

d3u6ay5

Konflikt w dolnośląskiej PO sięga 2013 r., kiedy to w wyborach na szefa regionu startujący z poparciem ówczesnego lidera PO Donalda Tuska Jacek Protasiewicz pokonał obecnego szefa partii Grzegorza Schetynę.

Przed wyborami samorządowymi w 2014 r. dolnośląska PO podjęła decyzję o wsparciu kandydatury Dutkiewicza, czemu wówczas sprzeciwiał się Schetyna. W styczniu 2016 roku Schetyna został szefem PO.

Działacze PO związani ze Schetyną zarzucają Dutkiewiczowi, że to z jego inicjatywy w minionym tygodniu rozpadła się dotychczasowa koalicja w sejmiku wojewódzkim i partia musiała przejść do opozycji.

d3u6ay5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3u6ay5
Więcej tematów