Trwa ładowanie...

Działacze Kukiz'15 odwrócili się od bohatera taśm. Chcą odebrać Pitasiowi partyjne funkcje

Z Dariuszem Pitasiem, którego rozmowę nt. konfliktu w Kukiz'15 opublikowały media, podobno nikt w klubie nie chce współpracować. Mimo że działacz cieszy się mocną pozycją w ugrupowaniu, współpracownicy mają domagać się dla niego surowej kary.
Share
Paweł Kukiz ma darzyć Pitasia szczególną sympatią
Paweł Kukiz ma darzyć Pitasia szczególną sympatiąŹródło: Facebook.com
d128bbt

Zwolennikiem usunięcia Pitasia jest poseł Tomasz Jaskóła, który w Kukiz'15 pełni funkcję rzecznika dyscyplinarnego. Swój stosunek do działacza wyraził na jednym z forów dyskusyjnych na Facebooku.

"Prezydium usuwa Pitasia i dąży do całkowitej rezygnacji ze wszystkich funkcji w klubie, stowarzyszeniu oraz biurze. Absolutnie wszystkich! Ten człowiek szkodzi wszystkim - prawie nikt z posłów nie chce z nim współpracować" - napisał.

Jaskóła nie chciał jednak ujawnić, kiedy nastąpi wydalenie Pitasia ze struktur ugrupowania. Pitaś jest uważany za jedną z najbardziej wpływowych postaci w Kukiz'15. Media donoszą o jego przyjaźni z Pawłem Kukizem, który rzekomo ma słabość do swojego współpracownika. Sympatia lidera ruchu i zaangażowanie w kampanię wyborczą w 2015 roku miało nadać karierze Pitasia błyskawiczny rozpęd. Otrzymał bowiem fotel szefa biura klubu Kukiz'15, a także wiceprezesa Stowarzyszenia na Rzecz Nowej Konstytucji Kukiz'15.

d128bbt

Zobacz także: "Kto nami rządzi?" Misiewicz żąda przeprosin”

Pitaś jest jednak postacią kontrowersyjną - ma na swoim koncie wyroki za za niepłacenie alimentów, przywłaszczanie pieniędzy oraz pobicie. Mimo to, w stowarzyszeniu pełni funkcję zastępcy Pawła Kukiza.

Źródło: gazeta.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d128bbt

Podziel się opinią

Share
d128bbt
d128bbt
Więcej tematów