Trwa ładowanie...

Dyskusja religijna Pod Białym Bocianem

W niedzielę wieczorem w niezwykłej dyskusji teologicznej wzięli udział: metropolita wrocławski abp Marian Gołębiewski, naczelny rabin Polski Michael Schudrich, abp Jeremiasz z diecezji wrocławsko-szczecińskiej Kościoła prawosławnego i bp Ryszard Bogusz, ordynariusz diecezji wrocławskiej Kościoła ewangelicko-augsburskiego.

Dyskusja religijna Pod Białym BocianemŹródło: WP.PL
d3b5hw5
d3b5hw5

Duchowni spotkali się w synagodze Pod Białym Bocianem położonej w Dzielnicy Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań. Udowodnili tym samym, że nazwa tej części miasta jest jak najbardziej uzasadniona.

Zebranych gości powitał Józef Kożuch, przewodniczący wrocławskiego oddziału Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich. Głównym tematem było omówienie Psalmu 103 "Uwielbiaj duszo moja Pana". Został on wygłoszony przez Stanisława Rybarczyka, dyrektora chóru synagogi Pod Białym Bocianem i organizatora spotkania.

Następnie każdy z zaproszonych hierarchów wypowiedział się na temat interpretacji Psalmu, a w imieniu społeczności żydowskiej wystąpił sam naczelny rabin Polski Michael Schudrich, który na tą okazję specjalnie przyleciał z Warszawy.

Księga Psalmów Starego Testamentu stanowi wspólne źródło wiary i modlitwy dla wyznań judaistycznego, prawosławnego, protestanckiego i katolickiego.

d3b5hw5

W tym roku było to już czwarte spotkanie przedstawicieli tych wyznań we Wrocławiu. Przy każdej okazji omawiano treść innego psalmu. Ostatnim punktem niedzielnego spotkania był występ Chóru Synagogi Pod Białym Bocianem. Wykonał on 9 psalmów, do których muzykę skomponował Louis Lewandowski, niemiecki kompozytor urodzony we Wrześni w Wielkopolsce.

d3b5hw5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3b5hw5
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj