Dwumiesięczny chłopiec z obrażeniami głowy. Matka: krwiak powstał podczas snu

Prokuratura rejonowa w Łodzi wyjaśnia, w jakich okolicznościach doszło do powstania u dwumiesięcznego chłopca obrażeń ciała, między innymi złamań kości czaszki. Zatrzymano 21-letnią matkę dziecka, która twierdziła, że krwiak powstał prawdopodobnie podczas snu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dwumiesięczny chłopiec z obrażeniami głowy. Matka: krwiak powstał podczas snu
(PAP, Fot: Michał Walczak)

Zawiadomienie w tej sprawie złożył w piątek Ośrodek Pediatryczny przy ulicy Spornej w Łodzi.

W czwartek do placówki został przyjęty dwumiesięczny chłopiec, przywieziony przez matkę na badania kontrolne. Niepokój lekarza wzbudził krwiak obrębie oczodołu. W wyniku przeprowadzonych badań stwierdzono u niemowlęcia także złamania czaszki. Zdaniem szpitala, może to wskazywać na zespół dziecka maltretowanego.

Matka dziecka w rozmowie z lekarzem twierdziła, że krwiak powstał prawdopodobnie samoistnie podczas snu. Przeczy temu jednak ocena wyrażona przez szpital, a także uzyskana opinia biegłego z zakresu medycyny sądowej, którego zdaniem ujawnione obrażenia najprawdopodobniej są wynikiem urazu - mówi policja.

Prokuratorzy i policjanci ustalają teraz okoliczności, w których doszło do powstania obrażeń. W piątek zatrzymana została 21-letnia matka chłopca. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że mieszkała wraz ze swoim konkubentem.

Źródło: WP, PAP

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.