Trwa ładowanie...
26-11-2015 18:48

Dwie osoby zatrzymane w Berlinie. Planowały atak terrorystyczny?

Dwie osoby aresztowane w Berlinie w związku z podejrzeniem planowania ataków terrorystycznych. Jak podaje "Bild", do zatrzymań doszło po przeszukaniu w berlińskich meczecie.

Dwie osoby zatrzymane w Berlinie. Planowały atak terrorystyczny?Źródło: PAP/EPA, fot: JOERG CARSTENSEN
d2vezqy
d2vezqy

Według dziennika, "Der Tagesspiegel" dwie osoby zostały aresztowane w sąsiadujących ze sobą dzielnicach Britz i Neukolln. Podczas przeszukania samochodu należącego do jednego z podejrzanych znaleziono podejrzany obiekt. Ewakuowano mieszkańców sąsiednich budynków.

Berlińska policja przeszukała także centrum kultury islamskiej w zachodniej dzielnicy Charlottenburg. Na miejscu nie znaleziono broni, ani żadnych niebezpiecznych obiektów. Sprowadzono jednak psy, które mają przeszukac budynek pod kątem obecności materiałów wybuchowych.

d2vezqy

Policjanci tłumaczą, że ich akcja ma związek z informacjami jakie otrzymali, dotyczącymi "niebezpiecznych sytuacji". Zapewniają jednak, że nie ma sygnałów, które mogłyby wskazywać o planowanym ataku terrorystycznym w Berlinie.

Tymczasem dziennik "Der Tagesspiegel", powołując się na źródło w siłach bezpieczeństwa informuje, że islamiści mogą planować atak poza Berlinem, w jednym z zachodnich landów.

d2vezqy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vezqy
Więcej tematów