Trwa ładowanie...
d33hrsw

Dwie osoby zatrzymane w Berlinie. Planowały atak terrorystyczny?

Dwie osoby aresztowane w Berlinie w związku z podejrzeniem planowania ataków terrorystycznych. Jak podaje "Bild", do zatrzymań doszło po przeszukaniu w berlińskich meczecie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dwie osoby zatrzymane w Berlinie. Planowały atak terrorystyczny?
(PAP/EPA, Fot: JOERG CARSTENSEN)
d33hrsw

Według dziennika, "Der Tagesspiegel" dwie osoby zostały aresztowane w sąsiadujących ze sobą dzielnicach Britz i Neukolln. Podczas przeszukania samochodu należącego do jednego z podejrzanych znaleziono podejrzany obiekt. Ewakuowano mieszkańców sąsiednich budynków.

Berlińska policja przeszukała także centrum kultury islamskiej w zachodniej dzielnicy Charlottenburg. Na miejscu nie znaleziono broni, ani żadnych niebezpiecznych obiektów. Sprowadzono jednak psy, które mają przeszukac budynek pod kątem obecności materiałów wybuchowych.

d33hrsw

Policjanci tłumaczą, że ich akcja ma związek z informacjami jakie otrzymali, dotyczącymi "niebezpiecznych sytuacji". Zapewniają jednak, że nie ma sygnałów, które mogłyby wskazywać o planowanym ataku terrorystycznym w Berlinie.

Tymczasem dziennik "Der Tagesspiegel", powołując się na źródło w siłach bezpieczeństwa informuje, że islamiści mogą planować atak poza Berlinem, w jednym z zachodnich landów.

d33hrsw

Podziel się opinią

Share

d33hrsw

d33hrsw
Więcej tematów