Trwa ładowanie...

Dwie osoby zatrzymane w Berlinie. Planowały atak terrorystyczny?

Dwie osoby aresztowane w Berlinie w związku z podejrzeniem planowania ataków terrorystycznych. Jak podaje "Bild", do zatrzymań doszło po przeszukaniu w berlińskich meczecie.

Share
Dwie osoby zatrzymane w Berlinie. Planowały atak terrorystyczny?
Źródło: PAP/EPA, Fot: JOERG CARSTENSEN
d3okbqg

Według dziennika, "Der Tagesspiegel" dwie osoby zostały aresztowane w sąsiadujących ze sobą dzielnicach Britz i Neukolln. Podczas przeszukania samochodu należącego do jednego z podejrzanych znaleziono podejrzany obiekt. Ewakuowano mieszkańców sąsiednich budynków.

Berlińska policja przeszukała także centrum kultury islamskiej w zachodniej dzielnicy Charlottenburg. Na miejscu nie znaleziono broni, ani żadnych niebezpiecznych obiektów. Sprowadzono jednak psy, które mają przeszukac budynek pod kątem obecności materiałów wybuchowych.

d3okbqg

Policjanci tłumaczą, że ich akcja ma związek z informacjami jakie otrzymali, dotyczącymi "niebezpiecznych sytuacji". Zapewniają jednak, że nie ma sygnałów, które mogłyby wskazywać o planowanym ataku terrorystycznym w Berlinie.

Tymczasem dziennik "Der Tagesspiegel", powołując się na źródło w siłach bezpieczeństwa informuje, że islamiści mogą planować atak poza Berlinem, w jednym z zachodnich landów.

d3okbqg

Podziel się opinią

Share
d3okbqg
d3okbqg
Więcej tematów