ycipk-23ty4s
IAR
usa

Dwie ofiary śmiertelne huraganu w Stanach Zjednoczonych

• Huragan zabił 2 osoby
• Prędkość wiatru dochodzi do stu kilometrów na godzinę
• Setki tysięcy ludzi pozbawionych jest dopływu energii elektrycznej
• Gubernator New Jersey ogłosił stan wyjątkowy dla miasta Atlantic City i okolic
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hurakan Hermine
Hurakan Hermine (PAP/EPA, Fot: NASA EARTH OBSERVATORY)
ycipk-23ty4s

Przechodzący przez północne wybrzeże Stanów Zjednoczonych huragan Hermine zabił dwie osoby. Wyrządził ponadto ogromne szkody i popsuł długi weekend milionom Amerykanów, którzy planowali spędzić go na plażach Atlantyku. W USA w poniedziałek obchodzone jest święto pracy.

W ostatnich godzinach Hermine zmienił się w tropikalny sztorm, ale synoptycy prognozują, że gdy znajdzie się w okolicach stanu Deleware, jego siła ponownie wzrośnie. Niesie ze sobą ogromne opady deszczu, fale sztormowe, a prędkość wiatru miejscami dochodzi do stu kilometrów na godzinę.

Setki tysięcy ludzi od Florydy po Wirginię pozbawionych jest dopływu energii elektrycznej. Również w setkach tysięcy trzeba liczyć domy, uszkodzone przez wiatr.

ycipk-23ty4s

Gubernator New Jersey Chris Christie ogłosił stan wyjątkowy dla miasta Atlantic City i okolic. W Karolinie Północnej ze względów bezpieczeństwa zamknięto część mostów.

Miliony Amerykanów musiały zmienić plany na długi weekend. Bardzo rozczarowani są przedstawiciele branży turystycznej. Wielu z nich liczyło na ostatni dobry zarobek tego lata.

Tymczasem restauracje świecą pustkami, część jest w ogóle zamknięta, a w hotelach anulowano rezerwacje.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-23ty4s

ycipk-23ty4s
ycipk-23ty4s