Trwa ładowanie...
d4k7vof

Dwa wstrząsy w Korei Północnej. Władze potwierdzają: to była próba bomby wodorowej zakończona sukcesem

Dwa trzęsienia ziemi na terytorium Korei Północnej. Pierwszy o magnitudzie 5,6, drugi, niemal w tym samym miejscu - 4,6. Jak podała telewizja państwowa w Korei Północnej, były one wynikiem testów bomby wodorowej. To szósta próba jądrowa reżimu Kim Dzon Una. Bomba wodorowa to obecnie najgroźniejsza broń na świecie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trzęsienia ziemi w Korei Północnej
Trzęsienia ziemi w Korei Północnej (USGS, Fot: WP)
d4k7vof

Wcześniej o próbie informował sztab generalny armii południowokoreańskiej. Także rząd Japonii potwierdził, że podejrzana aktywność sejsmiczna w Korei Płn. to skutek przeprowadzenia próby z użyciem broni atomowej.

Oba wstrząsy - pierwszy o magnitudzie szacowanej przez różne źródła na 5,6-6,3 oraz drugi o magnitudzie 4,6 - nastąpiły w odstępie kilku minut na zerowej głębokości.

Reżim zbudował nową bombę wodorową

Zaledwie kilka godzin wcześniej oficjalna północnokoreańska agencja prasowa KCNA przekazała, że reżim zbudował nową bombę wodorową, której można użyć jako głowic do międzykontynentalnych pocisków balistycznych (ICBM). Całe terytorium USA jest w jej zasięgu.

d4k7vof

Kim Dzong Un, który obejrzał nową broń przygotowaną do zainstalowania na międzykontynentalnych pociskach balistycznych, wyraził "dumę z technologicznego przełomu, który zwiększy potencjał sił zbrojnych KRLD".

Wstrząs sejsmiczny w Korei Płn. PAP/EPA
Wstrząs sejsmiczny w Korei Płn. (PAP/EPA, Fot: USGS)

Podobne wstrząsy sejsmiczne towarzyszyły poprzednim próbom jądrowym w Korei Północnej.

Tak Korea Północna buduje swoją potęgę jądrową - sprawdź!

d4k7vof

Podziel się opinią

Share
d4k7vof
d4k7vof
Więcej tematów