Trwa ładowanie...

Dwa wstrząsy w Korei Północnej. Władze potwierdzają: to była próba bomby wodorowej zakończona sukcesem

Dwa trzęsienia ziemi na terytorium Korei Północnej. Pierwszy o magnitudzie 5,6, drugi, niemal w tym samym miejscu - 4,6. Jak podała telewizja państwowa w Korei Północnej, były one wynikiem testów bomby wodorowej. To szósta próba jądrowa reżimu Kim Dzon Una. Bomba wodorowa to obecnie najgroźniejsza broń na świecie.

Dwa wstrząsy w Korei Północnej. Władze potwierdzają: to była próba bomby wodorowej zakończona sukcesemŹródło: USGS, fot: WP
d32kk8u
d32kk8u

Wcześniej o próbie informował sztab generalny armii południowokoreańskiej. Także rząd Japonii potwierdził, że podejrzana aktywność sejsmiczna w Korei Płn. to skutek przeprowadzenia próby z użyciem broni atomowej.

Oba wstrząsy - pierwszy o magnitudzie szacowanej przez różne źródła na 5,6-6,3 oraz drugi o magnitudzie 4,6 - nastąpiły w odstępie kilku minut na zerowej głębokości.

Reżim zbudował nową bombę wodorową

Zaledwie kilka godzin wcześniej oficjalna północnokoreańska agencja prasowa KCNA przekazała, że reżim zbudował nową bombę wodorową, której można użyć jako głowic do międzykontynentalnych pocisków balistycznych (ICBM). Całe terytorium USA jest w jej zasięgu.

d32kk8u

Kim Dzong Un, który obejrzał nową broń przygotowaną do zainstalowania na międzykontynentalnych pociskach balistycznych, wyraził "dumę z technologicznego przełomu, który zwiększy potencjał sił zbrojnych KRLD".

Wstrząs sejsmiczny w Korei Płn. PAP/EPA
Wstrząs sejsmiczny w Korei Płn. Źródło: PAP/EPA, fot: USGS

Podobne wstrząsy sejsmiczne towarzyszyły poprzednim próbom jądrowym w Korei Północnej.

Tak Korea Północna buduje swoją potęgę jądrową - sprawdź!

d32kk8u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32kk8u
Więcej tematów