Trwa ładowanie...
d4ghugt
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Dwa myśliwce Tornado zderzyły się podczas lotu we Włoszech

Dwa myśliwce Panavia Tornado należące do włoskich sił powietrznych zderzyły się nad regionem Marche w środkowych Włoszech - podała Ansa. Według pierwszych informacji samoloty myśliwskie odbywały lot ćwiczebny. Czterech włoskich wojskowych - dwóch pilotów i dwóch nawigatorów - zaginęło.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Panavia Tornado w barwach sił powietrznych Włoch
Panavia Tornado w barwach sił powietrznych Włoch (Wikimedia Commons, Fot: U.S. Air Force photo by Master Sgt. Lee Osberry)
d4ghugt

Ekipy ratunkowe z ziemi i powietrza poszukują czterech zaginionych. Nie jest jasne, czy zdążyli się katapultować.

Świadkowie zdarzenia, cytowani przez agencję Ansa, mówili, że widzieli, jak jedna z maszyn stanęła w płomieniach po tym, gdy uderzyła w drugą lub otarła się o nią.

Następnie oba samoloty spadły na ziemię niedaleko budynków mieszkalnych. W ich pobliżu, na wzgórzach w rejonie miasta Ascoli Piceno wybuchło pięć pożarów - poinformowała miejscowa straż pożarna. Domostwa nie są zagrożone.

d4ghugt

Los pilotów jest nieznany. Świadkowie zdarzenia nie widzieli na niebie spadochronów, które byłyby znakiem, że lotnicy zdążyli się katapultować.

Panavia Tornado to dwusilnikowy, odrzutowy samolot myśliwski o zmiennej geometrii skrzydeł, wyprodukowany w latach 70. przy współpracy Wielkiej Brytanii, Niemiec i Włoch. Obecnie w służbie włoskich sił powietrznych znajduje się około 70 tych maszyn.

Łącznie zbudowano prawie 1000 myśliwców różnych wersji. Oprócz wspomnianych trzech państw trafiły one również na wyposażenie lotnictwa Arabii Saudyjskiej.

d4ghugt

Podziel się opinią

Share

d4ghugt

d4ghugt
Więcej tematów