Trwa ładowanie...
d4bptcn

Dwa miliony Polaków sprzątało świat

Od półtora do dwóch milionów Polaków uczestniczyło w tegorocznej edycji akcji Sprzątanie Świata. Organizatorzy oceniają, że zlikwidowano około 5 tys. nielegalnych wysypisk. Szef Fundacji "Nasza Ziemia" Piotr Tyszko powiedział w środę, że ostateczna liczba uczestników powinna być znana na wiosnę po otrzymaniu wszystkich raportów.

Share
d4bptcn

To na pewno jeszcze nie wszystkie nielegalne wysypiska, ale uczyniliśmy pierwszy krok - mówiła inicjatorka akcji w Polsce Mira Stanisławska-Meysztowicz. Marzę, żeby nie trzeba było już prowadzić akcji, żeby wszędzie było czysto. Wtedy krzyknęlibyśmy "hip, hip, hurra" i zorganizowalibyśmy wielką zabawę. Niestety, nawet zmieniona ustawa o odpadach i obowiązek zapewnienia recyklingu opakowań prawdopodobnie nie odbierze nam zajęcia - mówiła Stanisławska- Meysztowicz.

Inicjatorka akcji i szef fundacji powiedzieli, że nowe ustawy będą wspierać akcje Sprzątania Świata. Zasada, że właścicielem odpadów jest ten, na czyjej ziemi się znajdują, pozwoli uporządkować te sprawy w Polsce - mówił Tyszko.

Organizatorzy obliczają, że co najmniej 60% zebranych odpadów trafiło do ponownego przerobu. W ubiegłym roku ten odsetek wyniósł 52%, a dwa lata temu 30%.(kar)

d4bptcn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bptcn
d4bptcn
Więcej tematów