Trwa ładowanie...
d1izae5

Dwa groźne wycieki gazu. Ewakuowano ponad 100 osób

We wtorek doszło do wycieku gazu w Sobótce obok Wrocławia oraz na warszawskim Ursusie. Z powodu powstałego zagrożenia ewakuowano około 120 osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (WP.PL)
d1izae5

Wyciek gazu na Ursusie

Do pierwszego z dwóch incydentów doszło w godzinach porannych w Warszawie. W dzielnicy Ursus podczas prowadzonych prac remontowych koparka zahaczyła o rurę średniego ciśnienia. W wyniku tego zderzenia doszło do rozprucia instalacji gazowej. Z powodu zagrożenia wybuchem ewakuowano około 20 mieszkańców okolicznych budynków. Sytuacja została już opanowana przez odpowiednie służby. Jak informuje RMF FM przerwa w dostawie gazu do kilku budynków przy ulicy Traktorzystów oraz pobliskiej szkoły potrwa do jutra, ponieważ konieczna jest wymiana uszkodzonej rury gazociągowej.

Ewakuacja przedszkola w Sobótce

Do kolejnego poważnego wycieku gazu doszło w dolnośląskiej Sobótce. Tutaj również w trakcie prac remontowych koparka zahaczyła o rurę, którą płynął gaz. W wyniku kontaktu doszło do rozszczelnienia instalacji. Z powodu zagrożenia ewakuowano pobliskie przedszkole, w którym przebywało około 100 dzieci. Strażacy sprawnie przeprowadzili akcję ewakuacyjną, a uczniowie znaleźli schronienie w pobliskim parku. Zagrożenie zostało szybko zneutralizowane.

NIebezpieczeństwo związane z rozszczelnieniem instalacji gazowej zawsze jest poważne. Wystarczy wspomnieć o niedawnych wybuchach butli gazowych w Rabce-Zdroju oraz Hajnówce. W pierwszej z tych miejscowości podczas pożaru rannych zostało kilka osób. Z kolei w Hajnówce na skutek eksplozji zawalił się strop budynku. Śmierć poniósł wówczas 80-letni mieszkaniec uszkodzonego domu.

d1izae5

Podziel się opinią

Share
d1izae5
d1izae5
Więcej tematów