Trwa ładowanie...
d2rlw8r

Duszniki-Zdrój: mieszkańcy czują się terroryzowani przez bandytów. Prokuratura: prowadzimy postępowania

Mieszkańcy Dusznik-Zdroju są terroryzowani przez grupę bandytów. Twierdzą, że nie mogą liczyć na pomoc organów ścigania. Prokuratura zaprzecza tym oskarżeniom i twierdzi, że prowadzi w tej sprawie postępowania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Duszniki-Zdrój: mieszkańcy miasta czują się terroryzowani przez bandytów
Duszniki-Zdrój: mieszkańcy miasta czują się terroryzowani przez bandytów (Wikimedia Commons CC BY, Fot: Jacek Halicki/wikimedia, licencja CC BY-SA 4.0)
d2rlw8r

Duszniki-Zdrój to niewielkie malownicze miasteczko położone przy granicy z Czechami. Niestety, jego mieszkańcy od jakiegoś czasu nie czują się w nim bezpiecznie. Jak informuje "Gazeta Wyborcza" i program "Uwaga!" w TVN miasteczko terroryzuje grupa młodych bandytów.

- Po zmroku nie wychodzę już z domu, boję się. Chodzą, demolują, ćpają, a policji nie ma - opowiada TVN jedna z mieszkanek miasta.

Zobacz także: Skazany na dożywocie podpalacz z Jastrzębia-Zdroju. Po czterech latach nowy dowód

d2rlw8r

Tylko w ostatnich trzech miesiącach pobitych zostało kilku starszych mieszkańców Dusznik. Wszystkie ofiary trafiły do szpitala. Jedna z nich - 66-letni mężczyzna zmarł.

W Dusznikach-Zdroju jest posterunek policji. Ale działa tylko do godz. 15. - Wielokrotnie dzwoniłam wieczorami na policję. Zawsze otrzymywałam informację, że patrol przyjedzie, albo już jest w drodze. Ostatnio czekałam półtorej godziny - opowiada TVN Urszula Karpowicz, mieszkanka Dusznik Zdroju. - Zazwyczaj zawiadamiam policjantów z sąsiednich miejscowości, bo od kilku lat nie spotkałam nikogo w naszym lokalnym komisariacie - dodaje.

Policja przekonuje tymczasem, że problemu nie ma. - Mieszkańcy zawsze mogą liczyć na naszą pomoc. Tylko od początku lipca policjanci wypisali w Dusznikach 45 mandatów za picie alkoholu w miejscach publicznych i dziesięć mandatów o charakterze porządkowym - wyliczał kom. Krzysztof Bal, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku.

Zobacz także: Częstochowa. Pościg na ulicach miasta, policjanci oddali strzały

d2rlw8r

Policjanci zarzucili nawet mieszkańcom, że ci nie informują jej o popełnianych przestępstwach. Dzień po publikacji materiału w "Gazecie Wyborczej" policja razem z władzami miasta rozpoczęła akcję społeczną "Ty też nic nie widziałeś? Nie bądź obojętny na zło!".

Głos w sprawie sytuacji w Dusznikach-Zdrój zabrała także Prokuratura Okręgowa w Świdnicy. "Nieprawdą jest, jakoby organy ścigania nie reagowały na przestępstwa popełniane przez grupę mężczyzn wobec mieszkańców Dusznik-Zdroju, albowiem zdarzenia, o których mowa, już wcześniej były przedmiotem postępowań, prowadzonych bądź nadzorowanych przez Prokuraturę Rejonową w Kłodzku” - napisano w specjalnym komunikacie.

Źródło: TVN, wyborcza.pl, tvp.info

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d2rlw8r

d2rlw8r
d2rlw8r
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów