Trwa ładowanie...

Duńska partia polityczna rozdaje spray "na uchodźców"

• Partia sprzeciwiająca się napływowi imigrantów urządziła happening na ulicach Haderslev
• Przedstawiciele wręczali mieszkańcom spray "na uchodźców"
• Był to sprzeciw wobec ataków, jakich dopuszczają się imigranci wobec Duńczyków

Duńska partia polityczna rozdaje spray "na uchodźców"Źródło: https://www.facebook.com/DanskernesParti/?fref=ts
d37rvca
d37rvca

Duńska prawicowa partia o nazwie Danskernes Parti określająca się jako "Narodowi Demokraci" postanowiła zamanifestować swój sprzeciw wobec ataków na mieszkańców, jakich dopuszczają się imigranci. Przedstawiciele partii rozdawali spray "na uchodźców" mieszkańcom jednego z miast.

W sobotę rozdano na ulicach Haderslev, duńskiego miasta portowego na południowo - wschodnim wybrzeżu, 150 puszek spray'u. Jako że używanie gazu pieprzowego jest w Danii nielegalne, partia w happeningu wykorzystała puszki z lakierem do włosów.

Europejski rzecznik do spraw imigrantów określił wydarzenie mianem ksenofobicznego incydentu. Ludzie, którzy przybyli do Europy uciekając od wojny i przemocy powinni znaleźć schronienie, którego potrzebują i być traktowani z godnością, tak jak zasługuje na to każda istota ludzka - powiedziała rzeczniczka Izza Leghtas.

d37rvca

Lider Danskernes Parti, Daniel Carlsen broni kontrowersyjnego pomysłu. Nie widzę tego jako przejaw rasizmu. Spray pieprzowy jest tutaj nielegalny, więc wymyśliliśmy wyjście dla Duńczyków, głownie kobiet, by mogły się same obronić. To oczywiście nie jest sytuacja idealne. W dłuższej perspektywie chcielibyśmy przesiedlić imigrantów. W mniejszej, chcemy po prostu zapewnić ludziom tu żyjącym lepsze, bardziej bezpieczne życie.

d37rvca
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37rvca
Więcej tematów