Trwa ładowanie...

Duńska opozycja chce "kursów moralności seksualnej" dla osób starających się o azyl

• Opozycja w Danii chce "kursów moralności seksualnej" dla uchodźców
• Imigranci mają nauczyć się traktowania kobiet w tym kraju
• Propozycję popierają prawicowi populiści, konserwatyści i liberałowie

Share
Duńska opozycja chce "kursów moralności seksualnej" dla osób starających się o azyl
Źródło: PAP/EPA, Fot: Carsten Rehder
d1kb03h

Opozycja w duńskim parlamencie domaga się, by dla osób starających się w Danii o azyl organizowano "kursy moralności seksualnej", dzięki którym przybysze mają nauczyć się traktowania kobiet w tym kraju - informuje agencja Ritzau.

- Skoro (osoba ubiegająca się o prawo do azylu) i tak siedzi w ośrodku, to miałoby sens, żeby otrzymała w tym czasie wprowadzenie do naszej moralności seksualnej - powiedziała rzeczniczka opozycyjnych socjaldemokratów Trine Bramsen.

d1kb03h

Jak wyjaśniła, chodzi o "całkiem podstawowe zasady, które my znamy, bo się tu urodziliśmy, i które należy poznać i przyjąć, jeśli się tu przyjeżdża". Zauważyła też, że dzięki kursom władze mogłyby zwrócić większą uwagę na tych, którzy sprzeciwiają się wpajanym im zasadom.

Propozycję popierają prawicowi populiści, konserwatyści i liberałowie.

O kwestii migrantów przybywających z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej do krajów europejskich i starających się tam o azyl w kontekście traktowania kobiet zrobiło się głośno po wydarzeniach w Kolonii na zachodzie Niemiec, gdzie w noc sylwestrową doszło do licznych napaści seksualnych i rabunkowych na kobiety. Zdaniem policji oraz świadków wydarzeń sprawcami byli głównie młodzi mężczyźni pochodzący z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu. Dotychczas zawiadomienia o przestępstwie złożyło ponad 500 ofiar.

d1kb03h

Podziel się opinią

Share
d1kb03h
d1kb03h
Więcej tematów