Trwa ładowanie...

Dulkiewicz wspiera muzułmanów. Drzewka dla ofiar z Christchurch

Muzułmanie z Gdańska posadzili 50 drzewek upamiętniających ofiary ataku na meczety w Christchurch w Nowej Zelandii. Wsparła ich prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Share
Dulkiewicz wspiera muzułmanów. Drzewka dla ofiar z ChristchurchŹródło: Liga muzułmańska
d1vnt6r

Akcja odbyła się w weekend w Gdańsku w Parku Nadmorskim. Mohamed Atoun, Palestyńczyk mieszkający w Gdańsku, tłumaczy: - Jako muzułmanie wystąpiliśmy z inicjatywą, aby posadzić 50 drzew, które mają upamiętnić każdą z 50 ofiar zamachu w Nowej Zelandii.

Na każdym posadzonym drzewku muzułmanie zawiesili karteczkę z imieniem ofiary i napisem “In solidarity with muslims after Christchurch attack” (“W geście solidarności z muzułmanami po ataku w Christchurch ”).

Akcję wsparła Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

d1vnt6r

- Jestem zawsze po stronie tych, którzy są ofiarami złych ludzi. Czy to w meczecie Christchurch czy w Siedlcach, gdzie zaatakowano człowieka PiS - powiedziała WP Dulkiewicz.

gdansk.pl
Źródło: gdansk.pl

Jeden z internautów na profilu prezydent Gdańska napisał: "Czy Pani sadziła drzewka dla poległych w Christchurch w Nowej Zelandii 50 muzułmanów? A ile, jeśli można zapytać, z tych drzewek było poświęcone wymordowanym w Nigerii chrześcijanom? Ile sztuk, konkretnie? Przypomnę - ofiar było 120".

Przypomnijmy, że w piątek, 15 marca 2019, roku 28-letni Australijczyk Brenton Tarrant wszedł do dwóch meczetów w mieście Christchurch i zastrzelił 50 osób, raniąc przy tym kolejnych 50. Zamachowiec z Nowej Zelandii transmitował ataki na meczety na żywo na Facebooku, a także udostępnił w mediach społecznościowych swój manifest.

d1vnt6r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vnt6r
d1vnt6r
Więcej tematów