Trwa ładowanie...
dr8ic0b

Dulkiewicz leci spotkać się z premierem Morawieckim "na kawę"

O 13. 30 w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbędzie się spotkanie premiera z prezydent Gdańska. Mateusz Morawiecki zaprosił ją po incydencie w Gdańsku. Aleksandra Dulkiewicz jest już w drodze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Aleksandra Dulkiewicz
Aleksandra Dulkiewicz (East News)
dr8ic0b

"Ruszam z lotniska im. Lecha Walesy na rozmowę o ważnych sprawach dla Gdańska i Polski z Panem Premierem Morawieckim. Do zobaczenia o 13.30" - napisała rano prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Do zaproszenia Dulkiewicz doszło po incydencie w Gdańsku. Dzień przed obchodami 4 czerwca w Gdańsku doszło do zgrzytu na linii premier - prezydent Gdańska. Morawiecki przyjechał tam, by wziąć udział w konferencji naukowej z okazji 40. rocznicy Pierwszej Pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny. Wyszła do niego Aleksandra Dulkiewicz i chciała zaprosić do rozmów przy okrągłym stole.

dr8ic0b

Premier jednak zignorował prezydent miasta i w kordonie ochroniarzy poszedł dalej. Tłumaczył dziennikarzom, że zauważył ją w ostatniej chwili. Potem jednak stwierdził także, że "takie zaczepianie na ulicy nie przystoi pani prezydent".

Zaprosił ją jednak na kawę w Kancelarii Premiera.

- Ja bardzo serdecznie zapraszam panią prezydent na kawę do kancelarii, do mnie. Proponowałbym tylko, żeby nie brała ze sobą kamer, żeby ta rozmowa była taka bardzo poważna - mówił w Polsat News.

Zobacz także: W Polsce są elektrownie groźniejsze od Czarnobyla

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dr8ic0b

Podziel się opinią

Share
dr8ic0b
dr8ic0b
Więcej tematów