Trwa ładowanie...
d1lfysz
polska

Duda: wojska NATO na dłużej w Polsce; Wzmocnimy naszą obecności w Iraku

W tej chwili raczej się mówi o 2022 r. a nie o 2018 r. jeżeli chodzi o obecność wojsk NATO w Polsce - podkreślił prezydent Andrzej Duda. Polska zadeklarowała w trakcie szczytu NATO większe przyłączenie się do wojny z terroryzmem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Duda: wojska NATO na dłużej w Polsce; Wzmocnimy naszą obecności w Iraku
(PAP)
d1lfysz

- W tej chwili raczej się mówi o 2022 r. a nie o 2018 r., więc jak widać ta perspektywa już przesuwa się w czasie, bo wszyscy widzą, że ta aktywność ze strony Sojuszu Północnoatlantyckiego jest potrzebna, sytuacja bezpieczeństwa się zmienia - powiedział prezydent na konferencji prasowej w Brukseli po zakończeniu szczytu NATO.

- Ta dywidenda bezpieczeństwa i pokoju, bo tak nazywa się czasem lata 90. i ten początek XXI wieku, ona się już wyczerpała. Dzisiaj potrzebne jest inne spojrzenie i w zasadzie nikt tego nie kwestionuje. Więc nie sądzę, bo nie było ani jednego takiego głosu, żeby miało dojść do jakiegoś zaprzestania wspierania się wzajemnego, czy jakiegoś wycofania wojsk, które przybyły do krajów bałtyckich, Polski i Rumunii - dodał Andrzej Duda.

Czytaj także: Duda poinformował szefa NATO o planach Polski

d1lfysz

- Zadeklarowaliśmy to, żadnych konkretów nie było ustalonych, ale zadeklarowaliśmy, że tutaj jesteśmy otwarci, jesteśmy gotowi do wzmocnienia naszej obecności w Iraku, czy jesteśmy gotowi do współdziałania, jeżeli chodzi o wsparcie w remontach wyposażenia armii np. irackiej - podkreślił prezydent.

Czytaj także: NATO wstępuje do koalicji przeciw IS

- Jesteśmy także gotowi rozważyć właśnie obecność, czy zwiększenie obecności naszych sił na Bliskim Wschodzie, ale bez konkretów - żadne liczby nie padały - zaznaczył Andrzej Duda.

d1lfysz

Podziel się opinią

Share
d1lfysz
d1lfysz
Więcej tematów