Trwa ładowanie...
d1mza8t

"Duda Marionetka". Tak przywitali prezydenta

W środę nie wszystkie oczy były zwrócone w stronę Dworca Centralnego w Warszawie z okazji przyjazdu Donalda Tuska. Tego dnia prezydent Andrzej Duda złożył wizytę w Obornikach Wielkopolskich. Na spotkanie z głową państwa przyszło ok. 200 osób. Nie wszyscy jednak ciepło go przywitali.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Duda Marionetka". Tak przywitali prezydenta
(PAP)
d1mza8t

Jak podaje gloswielkopolski.pl, zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości z Szamotuł, Chodzieży, Czarnkowa i Nowego Tomyśla krzyczeli i równie głośno bili brawo przybyłemu na miejski rynek prezydentowi.

Nie zabrakło jednak przeciwników Dudy i... gwizdów. „Duda się nie udał”, „Duda marionetka” - również takie hasła można było usłyszeć.

Cel podróży

Prezydent w środę w Obornikach Wielkopolkich mówił m.in. o budowie obwodnicy S11. - S11 sami sobie nie zbudujecie. Ja mogę tylko wyrazić żal, że poprzedniemu rządowi nie udało się tego zrobić, ale wierzę, że w najbliższych latach ta inwestycja zostanie zrealizowana. Obwodnica jest potrzebna nie tylko mieszkańcom Obornik, ale także całej Polsce. To takie okno na świat - powiedział.

d1mza8t

Tak Donald Tusk zareagował na powitanie w Warszawie. Nie szczędził też mocnych słów

W swojej wypowiedzi nawiązał też do histroii. - Nie jestem pierwszą głową państwa, która odwiedziła Oborniki. Przed wiekami bywał tutaj Władysław Jagiełło - jak odnotowują kronikarze - aż dziesięć razy - podkreślał prezydent.

Odwołał się również do programu 500+, zapowiadanej reformy sądownictwa i konieczności przestrzegania konstytucji.

Źródło: głoswielkopolski.pl

d1mza8t

Podziel się opinią

Share
d1mza8t
d1mza8t
Więcej tematów