Trwa ładowanie...
d28i5s6

Duchowny odpowie za przemyt tytoniu

Aż pięć lat więzienia grozi buddyjskiemu mnichowi, który jako pierwszy obywatel Bhutanu został oskarżony o przemyt tytoniu z zagranicy. Bhutan aspiruje do zostania pierwszym niepalącym krajem.

Share
d28i5s6

24-letni mnich - uczeń liczącej 400 lat szkoły buddyjskiej - wwiózł tytoń z sąsiednich Indii. Twierdzi, że nie wiedział o nowej ustawie i dlatego nie miał kwitów celnych. znaleziono u niego 72 paczki tytoniu do żucia.

Bhutan, gdzie konsumpcję tytoniu uważa się za nawyk szkodzący karmie, zakazał sprzedaży wyrobów tytoniowych już w 2005 r. Dzięki kwitnącemu przemytowi z sąsiednich Indii nie odniósł on jednak większego skutku.

Na mocy nowej ustawy, która weszła w życie w styczniu, policja może przeszukiwać domy, a sprzedawcy papierosów i obywatele, którzy nie mają kwitów celnych za zakup produktów tytoniowych zagranicą, mogą zostać oskarżeni.

Palenie w prywatnym mieszkaniu nie jest nielegalne, ale obywatelom wolno legalnie importować tylko do 200 papierosów lub 150 g innych produktów tytoniowych miesięcznie, przedstawiając przy tym kwity celne.

d28i5s6

Podziel się opinią

Share
d28i5s6
d28i5s6
Więcej tematów