Trwa ładowanie...
d1xt3jg

Dramatyczny wypadek na paradzie wojskowej w Rosji. Transporter opancerzony przejechał żołnierza

Do dramatycznego wypadku doszło podczas obchodów Dnia Rosji w Ussuryjsku. W czasie parady wojskowej w 83 Brygadzie Powietrznodesantowej transporter opancerzony przejechał żołnierza. Zdarzenie zarejestrował jeden z widzów.

Share
d1xt3jg

Na filmie widać plac, na którym na baczność stoją uformowani w kilku szeregach żołnierze, a wokół kłębią się tłumy widzów. Autor nagrania znajduje się na piętrze jednego z pobliskich budynków, obserwując defiladę przez okno.

Dramat rozegrał się, gdy na plac w ramach pokazu wjechała wojskowa ciężarówka i transporter opancerzony. Pojazdy okrążają stojących pośrodku żołnierzy, jednak transporter za bardzo ścina zakręt i przejeżdża jednego z nich. Mężczyźnie jeszcze udaje się podnieść i przejść parę kroków, po których pada pod nogami kolegów. Natychmiast ruszają mu z pomocą inni żołnierze.

Jak informują rosyjskie media, żołnierz w ciężkim stanie trafił do szpitala, choć armia nie podaje, jak rozległe są jego obrażenia. Poinformowano jedynie, że wszczęto dochodzenie, które ma wyjaśnić okoliczności incydentu.

Obchodzony 12 czerwca Dzień Rosji to święto państwowe ustanowione w 1994 roku. Tego dnia cztery lata wcześniej obradował pierwszy Zjazd Deputowanych Ludowych RFSRR, na którym ogłoszono deklarację niepodległości państwowej Rosji.

d1xt3jg

Podziel się opinią

Share
d1xt3jg
d1xt3jg
Więcej tematów