Trwa ładowanie...

Dramatyczne chwile w londyńskim autobusie. Nożownik obezwładniony przez pasażera

Pasażerowie jednego z londyńskich autobusów przeżyli przerażające chwile. Do pojazdu wszedł uzbrojony w długi nóż mężczyzna. Doszło do szarpaniny z jednym z pasażerów, który ostatecznie odebrał nóż napastnikowi.

Share
Dramatyczne chwile w londyńskim autobusie. Nożownik obezwładniony przez pasażera
Źródło: Shutterstock.com
d42zwu0

Historia wydarzyła się we wtorek w autobusie linii 149 jadącym przez Stoke Newington w londyńskiej dzielnicy Hackney. Teraz w sieci pojawiło się nagranie z tego zajścia.

Do zatłoczonego autobusu wszedł mężczyzna uzbrojony w nóż. Rzucił się na niego jeden z pasażerów. Na przodzie autobusu doszło do szarpaniny. Ostatecznie pasażerowi udało się wyrwać nożownikowi broń. Napastnik rzucił się do ucieczki.

d42zwu0

- Jestem Afrykaninem, nigdy nie odbierzesz mi życia - krzyczał pasażer za uciekającym napastnikiem.

W momencie szarpaniny pasażerowie opuścili pojazd. Drobne obrażenia odniósł tylko dzielny pasażer. Został zabrany do szpitala we wsch. Londynie, gdzie opatrzono mu drobne rany na rękach.

Londyn po ataku

Nie jest jasne dlaczego napastnik wniósł do autobusu nóż. Ostatnie tygodnie w Londynie to okres wzmożonego napięcia po tym, jak 22 marca zamachowiec wjechał w grupę ludzi na Moście Westminsterskim, a następnie próbował dostać się na teren parlamentu, raniąc śmiertelnie nożem policjanta strzegącego bramy wjazdowej.

d42zwu0

Sprawca ataku - Khalid Masood został zastrzelony przez interweniujące służby.

Policja podawała, że napastnik urodził się w 1964 roku w hrabstwie Kent jako Adrian Russell Ajao. Według brytyjskich mediów po przejściu na islam mieszkał w Arabii Saudyjskiej w połowie pierwszej dekady XXI wieku. Do czerwca ub. roku Khalid Masood mieszkał w Birmingham z żoną i dziećmi. Świadkowie opisywali go jako bardzo religijnego mężczyznę.

Kilkakrotnie był skazywany za napaści, w tym za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a także za posiadanie broni i wykroczenia przeciwko porządkowi publicznemu. Po raz ostatni skazano go w 2003 roku.

Źródło: Daily Mail, WP, PAP

d42zwu0

Podziel się opinią

Share
d42zwu0
d42zwu0
Więcej tematów