Trwa ładowanie...
d30gtuj

Dramat w Nigerii. Porwali 185 osób - kobiety i dzieci

Kolejny dramat w Nigerii. W ataku na położoną na północy kraju wioskę Gumsuri zginęły 32 osoby. 185 osób - głównie kobiet i dzieci - zostało uprowadzonych. Według ocalałych świadków napaści bandyci to członkowie ugrupowania Boko Haram, którego członkowie w kwietniu uprowadzili z miasta Chibok ponad 300 uczennic miejscowego liceum.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dramat w Nigerii. Porwali 185 osób - kobiety i dzieci
(PAP/EPA)
d30gtuj

Bandyci pojawili się w wiosce w niedzielę. Informacja o ataku dotarła jednak do władz i mediów dopiero dzisiaj, prawdopodobnie z powodu zniszczenia wież telekomunikacyjnych w okolicy Gumsuri.

Napastnicy natychmiast wzięli na cel mężczyzn z wioski. Rozstrzelali wszystkich, którzy stanęli na ich drodze. Potem załadowali na ciężarówki kobiety i dzieci. Opuszczając wioskę zniszczyli za sobą most.

Lokalne władze nie potwierdzają na razie informacji, że napastnikami byli członkowie ugrupowania Boko Haram. Miejscowi, którym udało się uciec i po czterodniowej wędrówce dotrzeć do Maiduguri - stolicy stanu Borno, nie mają jednak wątpliwości, że to ta grupa stoi za atakiem na ich wieś.

Boko Haram od 2009 r. prowadzi zbrojną walkę o przekształ­ce­nie Nigerii w muzułmańskie państwo wyznaniowe, w którym obowiązywałoby prawo szariatu. Według amerykańskich raportów z rąk tego ugrupowania zginęło już 5 tysięcy osób.

Źródło: CNN, BBC

d30gtuj

Podziel się opinią

Share

d30gtuj

d30gtuj
Więcej tematów