Trwa ładowanie...
d4c4ohh

Dożywocie dla mordercy nauczycielki z Anglii

Sąd w Leeds w Anglii skazał 16-latka na dożywotnie więzienie za zamordowanie 61-letniej nauczycielki. Sprawa wstrząsnęła brytyjskim społeczeństwem, ale nie doczekała się w sądzie zadowalającego wyjaśnienia. Wydając wyrok sędzia zwrócił uwagę na to, że skazany w ogóle nie wykazał skruchy. - Albo ja, albo ona - mówił psychiatrze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dożywocie dla mordercy nauczycielki z Anglii
(WP.PL, Fot: Marcin Gadomski)
d4c4ohh

Will Cornick zaatakował nauczycielkę w klasie, na oczach innych uczniów w kwietniu tego roku, gdy miał jeszcze 15 lat. Po siedmiokrotnym ugodzeniu nożem w plecy i szyję uciekającej przed nim Ann Maguire, wrócił do klasy i usiadł na swoim miejscu mówiąc:"Fajnie było".

Później, w toku oceny psychiatrycznej oświadczył, że niczego nie żałuje, jest nawet dumny ze swego czynu i że nie miał wyjścia. - Albo ja, albo ona, albo ja ją zabiję, albo sam siebie - tłumaczył psychiatrze.

Prokuratura nie potrafiła wyjaśnić jego motywów, poza tym, że pałał wyjątkową nienawiścią do powszechnie lubianej nauczycielki hiszpańskiego. Jego koledzy zeznali, że odgrażał się wielokrotnie, iż ją zabije, ale zgodzili się, że był najbardziej inteligentny w klasie.

Prokurator podkreślał, że jego psychopatii nie da się wytłumaczyć trudnościami rodzinnymi, gdyż rodzice to przyzwoici ludzie, tak samo porażeni zbrodnią, jak wszyscy.

Will Cornick spędzi co najmniej 20 lat w więzieniu, ale sędzia zaznaczył, że może nigdy nie wyjść na wolność.

d4c4ohh

Podziel się opinią

Share
d4c4ohh
d4c4ohh
Więcej tematów