Trwa ładowanie...
d3k9k9o
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Dożywocie dla dwóch policjantów za pobicie na śmierć zatrzymanego

• Dwóch policjantów zostało skazanych na dożywotnie więzienie
• Uznano ich winnych pobicia na śmierć zatrzymanego na komisariacie Ismaila Abdelhamida
• To drugi taki wyrok wydany w ciągu miesiąca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dożywocie dla dwóch policjantów za pobicie na śmierć zatrzymanego
(Pixabay)
d3k9k9o

Policjanci, którzy sądzeni byli zaocznie, skazani zostali również na dodatkowy rok więzienia za brutalne potraktowanie innego więźnia.

Jak komentuje AFP, egipska policja jest często oskarżana przez organizacje broniące praw człowieka o stosowanie tortur i brutalne traktowanie zatrzymanych, a praktyki te, jak dotąd, pozostawały bezkarne.

Na początku grudnia prezydent Egiptu Abd el-Fatah es-Sisi ogłosił, że "każdy policjant, który dopuści się takich czynów, będzie musiał za nie zapłacić".

d3k9k9o

12 grudnia skazano na pięć lat więzienia dwóch policjantów, którzy pobili na śmierć zatrzymanego w Kairze adwokata.

AFP przypomina, że jedną z przyczyn rewolty, która wybuchła w 2011 roku w Egipcie i doprowadziła do obalenia prezydenta Hosniego Mubaraka, było poddanie torturom i zabicie przez policję młodego mężczyzny Chaleda Saida.

d3k9k9o

Podziel się opinią

Share

d3k9k9o

d3k9k9o
Więcej tematów