ycipk-1x1tau

Dożynki prezydenckie w Spale. Andrzej Duda: Bóg zapłać polskim rolnikom

- Zapewniacie to, co najważniejsze: bezpieczeństwo żywnościowe. Dziękuję - mówił w Spale Andrzej Duda. Prezydent i Pierwsza Dama wzięli udział w dożynkach w Spale. Dzień wcześniej Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda uczestniczyli w Święcie Kwiatów w Skierniewicach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dożynki prezydenckie 2019. Andrzej Duda w Spale
Dożynki prezydenckie 2019. Andrzej Duda w Spale (East News, Fot: eastnews)
ycipk-1x1tau

- 500+ doprowadził do likwidacji ubóstwa, to duży zastrzyk także dla polskiej wsi. Większy nawet niż unijne dopłaty - mówił w Spale Andrzej Duda. Prezydent podkreślił, że duża część korzystających z rządowych programów to mieszkańcy wsi i rolnicy.

Prezydent dodał, że liczy na wyrównanie dopłat dla polskich rolników. - Jest z nami Janusz Wojciechowski. Nasz kandydat na unijnego komisarza ds. rolnictwa. Trzymamy kciuki, aby został komisarzem i aby udało się wyrównać te dopłaty - podkreślił prezydent.

Na koniec wystąpienia Andrzej Duda ponownie zwrócił się do rolników. - Zapewniacie naszemu krajowi najważniejsze: bezpieczeństwo żywnościowe. Odpowiadam za bezpieczeństwo państwa, dzięki wam jesteśmy bezpieczni w tym podstawowym aspekcie. Bóg zapłać polskim rolnikom - mówił w Spale Duda.

ycipk-1x1tau

Tradycja dożynek prezydenckich w Spale

Dożynki w Spale zaczęły się już w sobotę, ale para prezydencka odwiedziła je w niedzielę. Uroczyste obchody zaczęły się od Mszy Św. w Kaplicy Polowej AK w Spale. Potem para prezydencka i pozostali goście przeszli na stadion Centralnego Ośrodka Sportu, gdzie zaplanowano ceremonię dożynkowa.

Tam wystąpił Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "Mazowsze" im. Tadeusza Sygietyńskiego. W Miasteczku Regionów przedstawiciele wszystkich województw prezentowali swoje zwyczaje, regionalne specjalności i kulturę.

Nie zabrakło też prezentów dla pary prezydenckiej. Pierwsza Dama dostała specjalnie wyhaftowaną chustę, a powitanie przed południem odbyło się zgodnie ze staropolskim zwyczajem – chlebem i solą.

ycipk-1x1tau

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Krzyki w studiu. Zaczęło się od słów Jarosława Kaczyńskiego

ycipk-1x1tau
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1x1tau

ycipk-1x1tau
ycipk-1x1tau