Trwa ładowanie...
d2i3g8v
dorn

Dorn chce stworzyć testament ustawodawczy dla nowego Sejmu

W testamencie ustawodawczym znajdą się
niekontrowersyjne projekty ustaw - m.in. projektu ustaw związanych
z przyznawaniem kwalifikacji zawodowych, w tym o zawodzie lekarza
weterynarii oraz o zawodach medycznych - poinformował marszałek
Sejmu Ludwik Dorn w "Sygnałach Dnia".

Share
d2i3g8v

W związku z samorozwiązaniem Sejmu Dorn zaproponował stworzenie tzw. testamentu ustawodawczego, w którym znajdą się projekty ustaw, ważnych społecznie i ściśle związanych terminami, np. dotyczących członkostwa Polski w UE. Mają być one przekazanie w tej formie Sejmowi nowej kadencji.

Nowemu Sejmowi chcemy pozostawić listę ustaw, nad którymi posłowie będą mogli dalej pracować, nie czekając aż rząd do nich wróci - powiedział Dorn.

Dodał, że chodzi o te projekty ustaw i zmian w ustawach, które są po drugim czytaniu w Sejmie.

Oczywiście na tej liście będą ustawy, które nie są kontrowersyjne. A chodzi o to, by cały Sejm jak najszybciej rozwiązał ustawy, które można szybko rozwiązać - tłumaczył Dorn.

d2i3g8v

Zdaniem marszałka, projekty mogłyby już na pierwszym czy drugim posiedzeniu być przejęte przez nowy Sejm, np. w formie inicjatyw ustawodawczych - komisyjnych czy międzyklubowych. Jak powiedział, sam widzi już kilka takich projektów.

Inicjatywę taką Dorn podjął w związku z tym, że - jak mówił - obowiązuje tzw. zasada dyskontynuacji, czyli unieważnienia projektów ustaw, których Sejm nie zdążył uchwalić przed końcem kadencji.

d2i3g8v

Podziel się opinią

Share
d2i3g8v
d2i3g8v
Więcej tematów