Trwa ładowanie...
d1cxvej
Doradcą Antoniego Macierewicza w MON został 20-latek. Gość WP: to absurd

Doradcą Antoniego Macierewicza w MON został 20-latek. Gość WP: to absurd

Edmund Janniger został doradcą ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Michał Kobosko w programie Wirtualnej Polski #dziejesienazywo przywołał opinie z Twittera, których autorzy zastanawiają się, czy 20-latek to właściwa osoba na tym stanowisku. - W sprawach Twittera będzie akurat w stanie doradzać ministrowi. Natomiast to jest absurd tych biur politycznych - powiedział Tomasz Wróblewski z tygodnika "Wprost".
Share
d1cxvej

Janniger wcześniej - przez pół roku - był asystentem Macierewicza, a później wiceszefem jego biura poselskiego i sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 10, z którego startował do Sejmu szef resortu obrony.

20-latek ma ma pracować w biurze prasowym MON i zajmować się kontaktami z zagranicznymi mediami.

d1cxvej

"Mianowanie na urząd Doradcy Ministra Obrony Narodowej to dla mnie wielki zaszczyt i zobowiązanie. Dziękuję ministrowi Antoniemu Macierewiczowi za zaufanie, jakim mnie obdarzył" - napisał na swoim profilu na Facebooku Edmund Janniger.

Na jego stronie internetowej czytamy też: "Swoją działalność polityczną rozpocząłem u boku ministra Macierewicza, pracując jako asystent. Pomagałem w rozwoju stanowisk politycznych i inicjatyw legislacyjnych dotyczących stosunków transatlantyckich".

Janniger jest studentem Uniwersytetu Rutgers w USA i zasiada w Prezydium Senatu tej uczelni. Jest również prezesem Rady Uniwersytetu Rutgers ds. Publicznych i Międzynarodowych.

d1cxvej

Podziel się opinią

Share
d1cxvej
d1cxvej
Więcej tematów