Trwa ładowanie...
d58jz52

Donald Tusk został wezwany ws. katastrofy smoleńskiej. Złoży zeznania

23 kwietnia od godz. 10 w Sądzie Okręgowym w Warszawie - to termin i miejsce, w którym Donald Tusk złoży zeznania w związku ze sprawą z prywatnego oskarżenia części rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej. Wezwanie w tej sprawie doręczono "prawidłowo".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tusk mógł być przesłuchiwany podczas wideokonferencji
Tusk mógł być przesłuchiwany podczas wideokonferencji (East News)
d58jz52

Przesłuchanie odbędzie się przed sądem. Wcześniej rozważano wideokonferencję. Wezwanie byłego premiera doręczono "prawidłowo". – Zostało odebrane przez dorosłego domownika – dowiedział się portal warszawa.wyborcza.pl.

– Mamy do czynienia z przeciąganiem sprawy. Wezwanie pana Donalda Tuska i zeznania tego świadka nie będą miały znaczenia i wpływu na sądowe rozstrzygnięcie w kontekście stawianych mojemu klientowi zarzutów. Kluczowe dla tej sprawy były zeznania wcześniejszych świadków, w tym pracowników Kancelarii Prezydenta – skomentował sytuację Andrzej Bednarczyk, adwokat Tomasza Arabskiego.

d58jz52

Bliscy kilkunastu ofiar katastrofy smoleńskiej złożyli prywatny akt oskarżenia w sądzie w 2014 r. W październiku 2017 roku prokuratura wniosła o przesłuchanie Tuska jako świadka. Miało to nastąpić na koniec postępowania.

Były szef MON - Tomasz Siemoniak w "Kto nami rządzi?"

Źródło: warszawa.wyborcza.pl

d58jz52

Podziel się opinią

Share
d58jz52
d58jz52
Więcej tematów