Trwa ładowanie...
donald tusk

Donald Tusk został wezwany ws. katastrofy smoleńskiej. Złoży zeznania

23 kwietnia od godz. 10 w Sądzie Okręgowym w Warszawie - to termin i miejsce, w którym Donald Tusk złoży zeznania w związku ze sprawą z prywatnego oskarżenia części rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej. Wezwanie w tej sprawie doręczono "prawidłowo".

Share
Donald Tusk został wezwany ws. katastrofy smoleńskiej. Złoży zeznania
Źródło: East News
dc6jbgm

Przesłuchanie odbędzie się przed sądem. Wcześniej rozważano wideokonferencję. Wezwanie byłego premiera doręczono "prawidłowo". – Zostało odebrane przez dorosłego domownika – dowiedział się portal warszawa.wyborcza.pl.

– Mamy do czynienia z przeciąganiem sprawy. Wezwanie pana Donalda Tuska i zeznania tego świadka nie będą miały znaczenia i wpływu na sądowe rozstrzygnięcie w kontekście stawianych mojemu klientowi zarzutów. Kluczowe dla tej sprawy były zeznania wcześniejszych świadków, w tym pracowników Kancelarii Prezydenta – skomentował sytuację Andrzej Bednarczyk, adwokat Tomasza Arabskiego.

Bliscy kilkunastu ofiar katastrofy smoleńskiej złożyli prywatny akt oskarżenia w sądzie w 2014 r. W październiku 2017 roku prokuratura wniosła o przesłuchanie Tuska jako świadka. Miało to nastąpić na koniec postępowania.

Były szef MON - Tomasz Siemoniak w "Kto nami rządzi?"

Źródło: warszawa.wyborcza.pl

dc6jbgm

Podziel się opinią

Share
dc6jbgm
dc6jbgm
Więcej tematów