Trwa ładowanie...
d45sb3k

Donald Tusk wyróżniony. Otrzymał nagrodę im. Marion Doenhoff

Zaangażowanie w międzynarodowe porozumienie i pojednanie - za to były szef Rady Europejskiej Donald Tusk otrzymał nagrodę im. Marion Doenhoff, przyznawaną przez "Die Zeit". W swoim przemówieniu polityk zaapelował do Europejczyków, by nie dali się podzielić.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Tusk zabrał głos po tym, jak przyznano mu nagrodę
Donald Tusk zabrał głos po tym, jak przyznano mu nagrodę (Forum)
d45sb3k

Donald Tusk doceniony przez niemiecki tygodnik - donosi portal wpolityce.pl. W Hamburgu były szef Rady Europejskiej otrzymał nagrodę im. Marion Doenhoff, przyznawaną przez "Die Zeit".

Jury zwróciło uwagę na zaangażowanie Tuska jako szefa RE w proces integracji europejskiej i zbliżenia do siebie Wschodu i Zachodu Europy. Zaznaczyło też wkład polityka w budowę demokratycznej i wolnej Polski, kiedy był premierem kraju i posłem.

Tusk po otrzymaniu nagrody zabrał głos. Zaapelował do Europejczyków, by nie dali się podzielić. Przestrzegał przed zagrożeniem dla europejskiej jedności ze strony Rosji. Podkreślił też, że "wspieranie Ukrainy leży w interesie samej Europy".

d45sb3k

Zobacz też: Demonstracja solidarności z sędziami. Wiceminister sprawiedliwości komentuje

Marion Doenhoff przez wiele lat była współwydawcą tygodnika „Die Zeit”. Działała na rzecz pojednania Niemiec z krajami Europy Wschodniej, również z Polską. Zmarła w 2002 roku.

Zobacz też:

Donald Tusk wyróżniony. Znalazł się na liście "Global Thinkers"

Wyróżnienie dla Donalda Tuska. Wygłosił emocjonalne przemówienie

Źródło: wpolityce.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d45sb3k

Podziel się opinią

Share

d45sb3k

d45sb3k
Więcej tematów