Trwa ładowanie...
d48r77g

Donald Tusk wydał krótkie oświadczenie ws. Rosji. Mocne słowa

"Potępiam użycie siły przez Rosjan w Morzu Azowskim. Władze rosyjskie muszą wydać ukraińskich marynarzy, statki i powstrzymać się od dalszych prowokacji" - oznajmił szef Rady Europejskiej Donald Tusk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Tusk zabrał głos w mediach społecznościowych
Donald Tusk zabrał głos w mediach społecznościowych (Forum, Fot: Yves Herman)
d48r77g

Donald Tusk zamieścił komentarz na Twitterze. Jak poinformował, omówił już sytuację z prezydentem Petro Poroszenko i jeszcze dziś spotka się z jego przedstawicielami.

"Europa pozostanie zjednoczona w poparciu dla Ukrainy" - zapewnił Tusk.

Wcześniej zaniepokojenie eskalacją napięcia między Ukrainą i Rosją wyraził m.in. minister spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maas. Wezwał obie strony do natychmiastowej deeskalacji konfliktu.

d48r77g

Rosyjska straż przybrzeżna zablokowała ukraińskim jednostkom przejście przez Cieśninę Kerczeńską, taranując przy tym jeden z okrętów. Trzy ukraińskie jednostki zostały zajęte, kilka osób zostało rannych. Pojawiają się informacje, że Rosjanie otworzyli ogień.

Władze Ukrainy nie mają oficjalnych informacji o tym, co dzieje się z 23 członkami załóg tych jednostek. Rosyjski wywiad FSB tłumaczył postępowanie straży rzekomym naruszeniem przez Ukrainę rosyjskiej granicy.

Z powodu incydentu parlament Ukrainy może ogłosić stan wojenny. - Rosja nie może tak po prostu strzelać do naszych okrętów - podkreślił Poroszenko.

d48r77g

"Nie dajcie Polski wkręcić w nie naszą wojnę"

W sprawie konfliktu Ukraina-Rosja zaapelował do polskiego rządu poseł Marek Jakubiak. "Nie dajcie Polski wkręcić w nie naszą wojnę" - napisał na TT . - W interesie Polski jest wskazywanie, że Rosja to agresywny kraj; mówię, by ws. Ukrainy nie przekroczyć czerwonej cienkiej linii. Ukraińcy marzą, byśmy się zaangażowali w konflikt, ja nie widzę w tym żadnego interesu - tłumaczył w programie "Tłit".

Zobacz: Marek Jakubiak apeluje do rządu ws. konfliktu Ukraina-Rosja

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d48r77g

Podziel się opinią

Share

d48r77g

d48r77g
Więcej tematów