Trwa ładowanie...

Donald Tusk: wotum zaufania da poczucie, że w Polsce jest spokojnie

Wotum zaufania da Brukseli poczucie, że w sensie politycznym i stabilności w Polsce znowu jest spokojnie - mówił premier Donald Tusk przed głosowaniem, odpowiadając na pytania posłów. W głosowaniu sejm udzielił rządowi Donalda Tuska wotum zaufania. Rząd
poparło 237 posłów, przeciw wyrażeniu wotum zaufania opowiedziało się 203, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Share
Donald Tusk: wotum zaufania da poczucie, że w Polsce jest spokojnie
Źródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
dw3qquq

- Za granicą ustabilizowanie sytuacji politycznej zawsze jest korzyścią dla kraju, który ma jakiś skandal czy aferę. I tak jest również w tym przypadku. Jeśli uda mi się uzyskać wotum zaufania, to w Brukseli, tam gdzie spotkają się niedługo szefowie europejskich państw, będzie raczej poczucie: tam jest w sensie politycznym i stabilności OK, czyli można znowu spokojnie i poważnie rozmawiać - mówił Tusk.

Premier ocenił, że szanse Polski na arenie europejskiej "jakoś wyraźnie nie zmalały w związku z aferą taśmową". - Chyba że sami sobie jeszcze dołożymy do pieca - zastrzegł.

Poinformował, że w ostatnich dniach rozmawiał z z premierami Grupy Wyszehradzkiej i szefem KE Jose Barroso o kandydaturze Radosława Sikorskiego na szefa unijnej dyplomacji. - Pytali, czy warto podtrzymywać tę kandydaturę, niezależnie od różnych kontrowersji, m.in. obaw, że polskie stanowisko może być czasami za mocne w kwestiach wschodnich, ale to zawsze było aktualne w debacie europejskiej. Wszyscy potwierdzili gotowość do poważnego traktowania tej kandydatury - mówił Tusk.

- Uważam, że podsłuchy są podsłuchami wstydu dla kilku osób, które zostały nagrane, bez dwóch zdań. Dostarczają wystarczająco dużo materiału dla opozycji, by celnie uderzyć, trafnie zdefiniować problem i by nie trzeba było w związku z tym kłamać - mówił premier, zwracając się do opozycji.

dw3qquq

Podziel się opinią

Share
dw3qquq
dw3qquq
Więcej tematów