Trwa ładowanie...

Donald Tusk spotkał się z Martą Lempart. Na zdjęciu uwagę zwraca jeden szczegół

Donald Tusk spotkał się w Brukseli z liderką Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Martą Lempart. Opublikowała ona w sieci zdjęcie z wizyty, a były premier napisał o "ważnej i ciekawej rozmowie jak burzyć mury i budować mosty".

Share
Donald Tusk spotkał się z Martą Lempart w Brukseli. O czym rozmawiali?
Donald Tusk spotkał się z Martą Lempart w Brukseli. O czym rozmawiali?Źródło: PAP
d3vjpii

Marta Lempart to jedna z liderek Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Po wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji zorganizowała liczne protesty, w których brały udział osoby niezadowolone z decyzji TK.

Sama Lempart domaga się liberalizacji prawa aborcyjnego. Oprócz tego wzywa polski rząd do dymisji.

d3vjpii

Marta Lempart w Brukseli. Spotkała się z Donaldem Tuskiem

W czwartek liderka Strajku Kobiet udała się do Brukseli. Podczas konferencji prasowej przed budynkiem Komisji Europejskiej Marta Lempart zwróciła się m.in. do unijnych liderów. Powiedziała, że rozumie ich obawy o pojawienie się antyeuropejskich nastrojów, jeśli polski rząd "zostanie ukarany" za sposób postępowania ze swoimi obywatelami.

Zobacz też: "Siadaj, pajacu!" w Sejmie. Adam Bielan komentuje

- Jednak mogę was zapewnić, że jeszcze większe antyeuropejskie nastroje pojawią się w Polsce, jeśli polski rząd zostanie nagrodzony za swoje szkodliwe postępowanie, za niszczenie demokracji, za łamanie praw obywatelskich - mówiła Lempart.

Marta Lempart spotkała się również w Brukseli z przewodniczącym Europejskiej Partii Ludowej, byłym szefem Rady Europejskiej oraz byłym polskim premierem, Donaldem Tuskiem.

d3vjpii

Po wizycie opublikowała zdjęcie z politykiem. "Tak było. O rządzie, który nie ma władzy, tylko zaledwie siłę. I o tym, że już nic nie będzie tak, jak było" - czytamy na Twitterze.

Co ciekawe, na fotografii widać, że zarówno ona, jak i Donald Tusk, mają na twarzach maseczki z charakterystyczną czerwoną błyskawicą, która została okrzyknięta symbolem Strajku Kobiet.

Głos zabrał również sam Tusk. "Dziś w Brukseli ważna i ciekawa rozmowa z Martą Lempart. Jak burzyć mury i budować mosty" - oświadczył w czwartek polityk.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3vjpii

Podziel się opinią

Share
d3vjpii
d3vjpii
Więcej tematów