Trwa ładowanie...
ds78d2y
IAR

Donald Tusk rozpoczyna konsultacje w sprawie zaostrzenia sankcji wobec Rosji

Szef Rady Europejskiej rozpoczyna konsultacje w sprawie zaostrzenia sankcji wobec Rosji za agresję na Ukrainę. Donald Tusk zapowiedział to wczoraj w Kijowie, podczas obchodów pierwszej rocznicy zwycięstwa Rewolucji Godności na Majdanie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Tusk
Donald Tusk (WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
ds78d2y

Szef Rady podkreślił, że należy przede wszystkim zaostrzyć sankcje gospodarcze. Już przed kilkoma dniami, w opublikowanym oświadczeniu Donald Tusk powiedział, że kolejne decyzje powinny zwiększyć koszty agresji dla Rosji. Jeśli Unia zdecyduje się na zaostrzenie restrykcji, to decyzje mogą zapaść na szczycie w przyszłym miesiącu. Przewodniczący Rady nie wykluczył też wysłania unijnej misji policyjnej, o którą zwróciły się ukraińskie władze, a która miałaby nadzorować rozejm i pilnować granicy z Rosją.

Tymczasem w Brukseli można usłyszeć głosy sceptyczne co do ewentualnego wysłania misji. - Teraz musimy skupić się na realizacji porozumienia z Mińska i nie powinniśmy spekulować o innych możliwościach - powiedział niedawno komisarz do spraw polityki sąsiedztwa Johannes Hahn.

Na razie zatem Unia Europejska nie wyrywa się do wysłania misji, ale kraje członkowskie mogą zająć się sprawą później, gdy wypłynie oficjalna prośba z Kijowa.

ds78d2y

Podziel się opinią

Share
ds78d2y
ds78d2y
Więcej tematów